INDIA

KLUB PLANTÁŽNIKOV ŽIJE!

KLUB PLANTÁŽNIKOV ŽIJE! Keď sme pripravovali našu cestu do Dárdžilingu, jedno sme vedeli celkom určite. Že chceme stráviť niekoľko dní a nocí priamo v srdci diania a čajovej histórie, v legendárnom Klube plantážnikov.

Čítajte viac...

TREK POHORÍM SINGALILA

TREK POHORÍM SINGALILA Trek národným parkom Singalila vedie po hrebeni hôr v ústrety nádhernej Kančendžange. Z darjeelingského Klubu plantážnikov sme každé ráno pozorovali hrebene hôr vinúce sa pozdĺž nepálsko-indickej hranice.

Čítajte viac...

PONAD DVE KRÁĽOVSTVÁ ČAJU

PONAD DVE KRÁĽOVSTVÁ ČAJU Národný park Singalila sa tiahne po hranici medzi severnou Indiou a východným Nepálom kolmo na hradbu himalájskych osemtisícoviek priamo k vrcholu malebnej Kančendžengy, tretej najvyššej hory sveta, kde sa stretajú hranice Indie, Nepálu a Číny (Tibetu). Línia pohoria Singalila oddeľuje dve hlavné oblasti pestovania himalájskych čajov. Na východe sa vlnia slávne čajové plantáže indického Dárdžilingu, a keď sa zahľadíte z hrebeňa na západ, dovidíte do zelených nepálskych hôr a dolín porastených čajovými kríčkami a bujnou vegetáciou.

Čítajte viac...

ČAJE V DARJEELINGU

ČAJE V DARJEELINGU Mesto Darjeeling sa nachádza na hrebeni hory vysokej vyše 2000 m. A všade naokolo sú rozľahlé čajové plantáže. Jazdia tu len silné džípy úzkymi strmými serpentínami. Pekný pohľad na Darjeeling z Ghang-la, domu slávneho Šerpu Tenzinga Norgaya, ktorý ako prvý zdolal Mt. Everest. Dnes v ňom žije syn Jamling s rodinou.

Čítajte viac...

KUCHYNE V HIMALÁJACH

KUCHYNE V HIMALÁJACH Veľmi príťažlivým sa nám zdal i svet malých himalájskych kuchýň v usadlostiach vo výške nad 3000 m. Hoci ľudia tu žijú skromne v jednoduchých domoch zväčša vytapetovaných starými novinami, kuchyne sú veľmi čisté, praktické a prehľadné. Gazdinky, ale rovným dielom aj ich manželia tu varia ľahké vegetariánske jedlá, pretože mäso je v horách vzácnosťou, a samozrejme, veľa čaju.

Čítajte viac...

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie