TAIWAN

JAZERO SLNKA A MESIACA

JAZERO SLNKA A MESIACA Sun Moon Lake - Jazero Slnka a Mesiaca patrí k najnavšetevovanejším oblastiam ostrova Taiwan. V tejto oblasti žili aj pôvodné domorodé kmene, napríklad Ita Tao, ktorých potomkov tu môžete stále stretnúť. Neďaleko brehu jazera dozrieva čaj na slnečných svahoch pri výskumnom ústave čajovom a jedinej fabrike na čierny čaj na ostrove.

Čítajte viac...

ZBER ČAJU NA TAIWANE

ZBER ČAJU NA TAIWANE Už skoro ráno vychádzajú pestovatelia čaju do čajových záhrad. Ručne zberajú mladé čajové výhonky, aby ich v čajovej usadlosti spracovali na dobrý, voňavý taiwanský čaj...

Čítajte viac...

ČAJE POD PALMAMI

ČAJE POD PALMAMI Na čajových plantážach ostrova Taiwan sme strávili veľa času. A hoci sme už predtým navštívili mnoho čajových oblastí vo svete, vždy znova a znova sme podliehali jemnému vzrušeniu, keď sa pred nami otvorili výhľady na zvlnené hory porastené čajovými kríčkami. Ochutnali sme veľa čajov a navštívili mnoho čajových fabrík i čajovní, aby sme na Slovensko mohli priviezť ten najlepší taiwanský čaj.

Čítajte viac...

TONG-TING ZAMRZNUTÝ VRCHOLOK

TONG-TING ZAMRZNUTÝ VRCHOLOK Tong Ting (Dong Ding) je najstarším miestom čajovej kultúry na ostrove Taiwan. Tu boli zasadené prvé čajové kríčky privezené z čínskych hôr Wu Yi. Nazýva sa i Zamrznutý vrcholok. Uvažovalo sa, že je to zrejme preto, že tu mrzne, avšak podľa nás je pravda iná. Hora Dong Ding má vrchol vodorovne zrezaný, je to vlastne stolová hora. Rastie na nej veľa paliem, takže klíma je tu teplá. Oblasť je skôr sužovaná častými zemetraseniami ako mrazmi.

Čítajte viac...

RÁNO NAD ALISHANOM

RÁNO NAD ALISHANOM Alishan patrí k najmalebnejším pohoriam ostrova Taiwan. Z Chiayi sa môžete vyviezť hore starou železničkou, ktorá podobne ako jej druhovia v indickom Darjeelingu a v Peru prekonáva prevýšenie vyše 2000 m. My sme sa na hrebeň Alishanu dostali serpentínami cez čajové plantáže, pretože časť trate bola strhnutá silným tajfúnom, ktorý v Alishane spôsobil početné zosuvy pôdy mesiac pred naším príchodom.

Čítajte viac...

no alt
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie