ČÍNA

DOMOVINA STARÝCH ČAJOVNÍKOV

DOMOVINA STARÝCH ČAJOVNÍKOV Staré čínske auto, ktoré nás vyviezlo kúsok nad horskú dedinku Huo Song, zostalo stáť pred vodou zaliatym úsekom lesnej cesty a my sme pokračovali ďalej peši smerom hlbšie do džungle. Výhľady na nové rozľahlé čajové plantáže vysadené na Veľkej čiernej hore nazývanej Bada.

Čítajte viac...

FOTO-CESTA ZA KRÁĽOM ČAJU

FOTO-CESTA ZA KRÁĽOM ČAJU Cesta za 1700 ročným Kráľom čaju nazývaným Cha Shu Wang. Je jedným z najstarších čajovníkov sveta. Rastie divoko v subtropickej džungli v oblasti Xishuangbanna na hranici Číny a Barmy. Úchvatný starý strom sme po blúdení mnohými cestičkami na okjaji džungle nakoniec našli. Museli sme preliezť ostnaté drôty, ktorými je obohnaný, aby sme sa mohli dotknúť jeho teplej, belostnej kôry...

Čítajte viac...

ČAJOVOU ČÍNOU

ČAJOVOU ČÍNOU Jedna z ciest za čajom do Číny viedla do Chang-čou (Hangzhou) k Západnému jazeru, kde sa pestuje slávna Dračia studňa, do hôr Wu-yi na severe provincie Fu-ťien - pravlasti prvých oolongov, k jazeru Tchaj-chu a čaju Pi-luo-čchun a aj do záhrad a čajovní v Su-čou (Suzhou), do Šanghaja i Pekingu.

Čítajte viac...

SKALNÉ ČAJE V HORÁCH WU-YI

SKALNÉ ČAJE V HORÁCH WU-YI Skalné čaje majú zvláštne čaro. Sú neodolateľné nielen chuťou a akousi zvláštnou esenciou skál, ktorá je cítiť z každého dúška, ale aj divokosťou a zároveň úžasnou harmóniou miest, na ktorých rastú. Poďme sa za nimi pozrieť do hôr Wu-i.

Čítajte viac...

LONG JING

LONG JING Keďže Dračia studňa Lung-ťing (Long jing, Lung Ching, Dragon Well) sa vo svete považuje za najslávnejší čínsky čaj, radi by sme vám kraj, v ktorom sa pestuje priblížiť bližšie.

Čítajte viac...

JAZERO TAI-HU

JAZERO TAI-HU Nad čistými vodami jazera Tai-hu rastú čajové kríčky slávneho a vzácneho čaju Pi Luo Chun ...priamo pod mandarinkami a borovicami.

Čítajte viac...

ČÍNSKY MÚR

ČÍNSKY MÚR Veľký čínsky múr vlastne ovplyvnil aj dejiny Európy, pretože zabránil rozpínavým húnskym kmeňom tiahnuť podľa ich pôvodných predstáv na juh do Číny, a tak sa vydali šírymi stepami smerom na východ až k nám do stredu Európy.

Čítajte viac...

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie