AROMATERAPIA

36 položiek

AROMATERAPIA

Náš svet je plný vôní. A vône podfarbujú a zosilujú vnímanie ostatných dominantnejších zmyslov a pomáhajú nám intenzívnejšie prežiť a zapamätať si jednotlivé okamihy nášho života.

Vône pôsobia na človeka veľmi výrazne i keď si to väčšinou neuvedomujeme. V sliznici nosa sú obnažené nervové bunky, ktoré vedú podnety a informácie o vôňach priamo do nášho mozgu a pôsobia tak na náš organizmus veľmi rýchlo a účinne.

Vône ovplyvňujú naše myšlienky, city, ale i telesné funkcie, rovnováhu organizmu a najmä naše zdravie. V starom Egypte sa nerozlišovalo medzi používaním prírodných parfémov a liekov. Liečilo sa vôňami a to platí dodnes, i keď my, príliš civilizovaní ľudia, sme sa už odnaučili počúvať svoje telo, duš u a prírodu vôkol nás.
Vnímajme preto vône okolo seba. Vôňu ihličia, korenia, vôňu čaju...

Náš svet je plný vôní. A vône podfarbujú a zosilujú vnímanie ostatných dominantnejších zmyslov a pomáhajú nám intenzívnejšie prežiť a zapamätať si jednotlivé okamihy nášho života.    Vône pôsobia na človeka veľmi výrazne i keď si to väčšinou neuvedomujeme. V sliznici nosa sú obnažené nervové bunky, ktoré vedú podnety a informácie o vôňach priamo do nášho mozgu a pôsobia tak na náš organizmus veľmi rýchlo a účinne.   Vône ovplyvňujú naše myšlienky, city, ale i telesné funkcie, rovnováhu organizmu a najmä naše zdravie. V starom Egypte sa nerozlišovalo medzi používaním prírodných parfémov a liekov. Liečilo sa vôňami a to platí dodnes, i keď my, príliš civilizovaní ľudia, sme sa už odnaučili počúvať svoje telo, duš u a prírodu vôkol nás. Vnímajme preto vône okolo seba. Vôňu ihličia, korenia, vôňu čaju...   Prostredie našich domovov si môžeme spríjemniť a očistiť i aromatickými lampami z keramiky, z ktorých sa pomocou horiaceho kahančeka odparujú prírodné vonné oleje do ovzdušia, zvlhčujú ho a napĺňajú príjemnou a zdravou vôňou. Každý aromatický olej je čistým extraktom z liečivej rastliny alebo z kvetu a nesie i jeho liečivé vlastnosti. Pre zimné obdobie sú typické vône borovice a jedličky. Tieto oleje osviežujú a pôsobia blahodárne na dýchacie cesty a zabraňujú tak chorobám z prechladnutia, angínam a chrípkam. Podobné účinky má i eukalyptus, ktorý ničí vírusy a baktérie a je vhodný i pre malé deti.    Atmosféru domova dotvára i vôňa pomarančového, mandarinkového a citrónového oleja, ktorá pôsobí veľmi sviežo a optimisticky. Ak vás bolí hlava, alebo máte problémy s nespavosťou pomôže vôňa levandule. Je veľmi ukľudňujúca a zabraňuje neurózam a stresu. Nezabudnime ani na škoricu, ktorá rozohrieva a aktivizuje organizmus a pôsobí až afrodiziakálne. Podobne aktívne sú i kvetinové vône: ruža, jazmín, mošus, ylang-ylang... Dodávajú energiu podnecujú činnosť zmyslov a sú tiež afrodiziakálne.

Prostredie našich domovov si môžeme spríjemniť a očistiť i aromatickými lampami z keramiky, z ktorých sa pomocou horiaceho kahančeka odparujú prírodné vonné oleje do ovzdušia, zvlhčujú ho a napĺňajú príjemnou a zdravou vôňou. Každý aromatický olej je čistým extraktom z liečivej rastliny alebo z kvetu a nesie i jeho liečivé vlastnosti. Pre zimné obdobie sú typické vône borovice a jedličky. Tieto oleje osviežujú a pôsobia blahodárne na dýchacie cesty a zabraňujú tak chorobám z prechladnutia, angínam a chrípkam. Podobné účinky má i eukalyptus, ktorý ničí vírusy a baktérie a je vhodný i pre malé deti.

Atmosféru domova dotvára i vôňa pomarančového, mandarinkového a citrónového oleja, ktorá pôsobí veľmi sviežo a optimisticky. Ak vás bolí hlava, alebo máte problémy s nespavosťou pomôže vôňa levandule. Je veľmi ukľudňujúca a zabraňuje neurózam a stresu. Nezabudnime ani na škoricu, ktorá rozohrieva a aktivizuje organizmus a pôsobí až afrodiziakálne. Podobne aktívne sú i kvetinové vône: ruža, jazmín, mošus, ylang-ylang... Dodávajú energiu podnecujú činnosť zmyslov a sú tiež afrodiziakálne.

AROMATERAPIA

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie