ZAHRANIČNÉ VYSTÚPENIA

SVETOVÝ KONGRES PORTORIKO

SVETOVÝ KONGRES PORTORIKO GOLD MEDAL - World Bonsai Convention Puerto Rico. Na svetovom kongrese v Portoriku boli udelené dve zlaté medaily Alenke a Vladimírovi Ondejčíkovým za popularizáciu bonsajistiky na Slovensku. Bolo to veľké uznanie dlhoročnej práce a organizácie medzinárodných výstav a festivalov bonsajov a čaju Bonsai Slovakia (každoročne 1997 - 2016), vydávania úspešného magazínu Bonsaj a čaj a mnohých ďalších aktivít na domácom i medzinárodnom poli.

Čítajte viac...

ŠPANIELSKO: MISTRAL BONSAI

ŠPANIELSKO: MISTRAL BONSAI ŠPANIELSKO: Mistral Bonsai - Tvorba krajinnej scenérie na veľkom mramorovom suibane

Čítajte viac...

UKRAJINA: KYJEV

UKRAJINA: KYJEV KYJEV - Scenéria podľa 4 živlov -

Čítajte viac...

BRAZÍLIA: MINAS GERAIS

BRAZÍLIA:  MINAS GERAIS SKALNÝ KAŇON INŠPIROVANÝ MYSTICKÝMI ZÁKUTIAMI MINAS GERAIS

Čítajte viac...

KOLUMBIA SEMINÁR "BONSAI SLOVENSKO"

KOLUMBIA  SEMINÁR "BONSAI SLOVENSKO" Bonsajové umenie je v Južnej Amerike veľmi populárne. Pre nás sú zaujímavé stromy južnej pologule a odlišné spôsoby pestovania bonsajovv krajine bujnej vegetácie. RNDr. Vladimír Ondejčík je medzinárodným lektorom bonsajového umenia a tak pre nás v meste Cali zorganizovali samostatný seminár" Bonsai Slovensko"".

Čítajte viac...

BRAZÍLIA - RIBEIRAO PRETO

BRAZÍLIA - RIBEIRAO PRETO Na pozvanie známeho brazílskeho majstra a nášho dobrého priateľa Mária A.G. Leala sme vycestovali do ďalekej Brazílie. Na príjemnom medzinárodnom podujatí v privátnej záhrade sme stretli mnoho juhoamerických bonsajistov. RNDr. Vladimír Ondejčík predviedol v hlavom programe tvarovanie bonsaju a Alenka niekoľko čajových rituálov a ochutnávok čaju z Čajovne dobrých ľudí. Vivat Brazília!

Čítajte viac...

LITVA - BONSAI PARODA, ALYTUS

LITVA - BONSAI PARODA, ALYTUS Naša medzinárodná výstava bonsajov a čaju natoľko inšpirovala Litovcov, že v Alytuse začali organizovať podobný formát bonsajovej výstavy a tak sme sa radi zúčastňovali jej prvých ročníkov. Vystupovali sme tak, ako obvykle na podobných výstavách - s tvarovaním bonsajov a pôvabnými čajovými rituálmi.

Čítajte viac...

INDONÉZIA: BANDUNG A JOGYAKARTA

INDONÉZIA: BANDUNG A JOGYAKARTA Do Indonézie, na pôvabný ostrov Jáva nás pozvali na 2 veľké medzinárodné výstavy bonsajov. Mali sme tú česť reprezentovať Slovensko aj pri otváracích ceremoniáloch na GRAND INDONESIAN BONSAI & SUISEKI EXHIBITION v Bandungu a na INTERNATIONAL BONSAI ART & CULTURE BIENALE v Jogyakarte.

Čítajte viac...

AUSTRIA - ST. VEITH

AUSTRIA - ST. VEITH V magickom rakúskom meste St. Veith sme vystavovali našu kolekciu bonsajov, predviedli sme čajové rituály a RNDr. Vladimír Ondejčík ako medzinárodný lektor v hlavnom programe predviedol demonštráciu tvarovania bonsajov.

Čítajte viac...

ORGANIZOVALI SME: 1. SLOVENSKÁ BONSAJOVÁ EXPEDÍCIA NA TAIWAN

ORGANIZOVALI SME: 1. SLOVENSKÁ BONSAJOVÁ EXPEDÍCIA NA TAIWAN ČASOPIS BONSAI: Podarilo sa. Veselá štrnásťčlenná skupina bonsajistov, ktorú tvorilo 13 Slovákov a 1 Litovec sa vzniesla na krídlach mohutného Airbusu z viedenského letiska a zanedlho bezpečne pristála na ostrove, ktorý portugalskí moreplavci nazvali Ilha Formosa - Nádherný ostrov. A ostrov Taiwan voči nám nádherou a štedrosťou naozaj nešetril. Obdivuhodná bola predovšetkým pohostinnosť, akú Taiwanci prejavovali svojim hosťom. Bývali sme v najluxusnejších hoteloch ostrova a boli sme pozývaní na slávnostné galavečery a na návštevy súkromných bonsajových záhrad. Ocitli sme sa v luxusnom svete umenia, o akom nám často iba sníva. Už dlho sme sa toľko nenasmiali, netancovali na pódiu a nespievali dvojhlasne slovenské ľudové piesne ako práve na Taiwane.

Čítajte viac...

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie