Ľudia a čaj

STRETNUTIA SO SKVELÝMI OSOBNOSŤAMI

STRETNUTIA SO SKVELÝMI OSOBNOSŤAMI

 

Klub plantážnikov...žije!

Počet zobrazení: 899

Klub plantážnikov...žije! Keď sme pripravovali našu cestu do Dárdžilingu, jedno sme vedeli celkom určite. Že chceme stráviť niekoľko dní a nocí priamo v srdci diania a čajovej histórie, v legendárnom Klube plantážnikov.

Čítajte viac...

Život plantážnika

Počet zobrazení: 1119

Život plantážnika Ak si v centre Dárdžilingu prenajmete džíp a vydáte sa po hlavnej ceste smerom na juh a v malinkom mestečku Ghoom za budhistickým chrámom prudko odbočíte na strmo klesajúcu úzku bočnú cestu, dostanete sa na začiatok nekonečných serpentín, vinúcich sa po slnečných čajových plantážach. Zostup do údolia po úzkej kamenistej ceste trvá niekoľko hodín, no široké výhľady na čajové kríčky vysadené všade, kam dovidíte, stoja za to.

Čítajte viac...

Čaj s majstrom wu-šu

Počet zobrazení: 1390

Čaj s majstrom wu-šu Špirálky dračieho čaju Tchaj-mu lung-ču sa v horúcej vode divoko rozvíjali, krútili sa a vírili pod hladinou ako neposedné háďatká. Akoby vodný drak otváral svoje oči. Čínsky majster bojových umení Sifu Čan Šanming pochádza z čínskej provincie Chu-pej. Preteká ňou legendárna rieka Jang-c-ťiang, ktorú Číňania milujú.

Čítajte viac...

Muži z Everestu - Jamling Tenzing Norgay

Počet zobrazení: 4823

Muži z Everestu - Jamling Tenzing Norgay Keď Edmund Hillary a Šerpa Tenzing Norgay vystúpili 29. mája 1953 ako prví ľudia tejto planéty na vrchol Mount Everestu bol práve spln a hviezdy i bohovia boli tomuto odvážnemu činu naklonení. Šerpa Tenzing Norgay prežil svoj bohatý a veľmi zaujímavý život v Dárdžilingu, v himalájskej mekke čaju, v malom horskom meste na severe Indie, ktoré vlastne nebolo nikdy indické.

Čítajte viac...

Na čaji so Swamidžim

Počet zobrazení: 3519

Na čaji so Swamidžim "V prvom rade som veľmi hrdý na to, že som sa narodil v rodine, ktorá je už celé generácie vegetariánska. U nás sa nikdy nekonzumoval žiadny druh mäsa ani vajíčka. To je moje prvé privilégium..."

Čítajte viac...

Reinhold Messner a čaj

Počet zobrazení: 3566

Reinhold Messner a čaj Na dlhých expedíciách, kde celé noci vdychoval vôňu ľadu, zahrieval sa horúcim himalájskym čajom. Má rád Himaláje i ľudí žijúcich pod nimi, a tak sa stal tvárou asociácie predajcov nepálskeho čaju.

Čítajte viac...

Věna a Zdeněk Hrdličkoví

Počet zobrazení: 2278

Věna a Zdeněk Hrdličkoví Dve krásne bytosti šíriace krásu, lásku a poznanie. Věna a Zdeněk Hrdličkoví. Už nie sú medzi nami. No ich posolstvo, odkaz, úžasné knihy a láska, ktorú na tejto planéte zasiali, tu zostanú. Pani Věna Hrdličková zomrela 20. 1. 2015. Česť jej pamiatke.

Čítajte viac...

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info