ENERGETICKÝ NÁRAMOK - ZÁHNEDA

ENERGETICKÝ NÁRAMOK - ZÁHNEDA

Náramok z polodrahokamov

€ 14,50 s DPH

Dostupnosť: Vypredané

ENERGETICKÝ NÁRAMOK - ZÁHNEDA

Energetický náramok z opracovaného prírodného kameňa - polodrahokamu.

Materiál: Záhneda
Kamenné korálky sú navlečené na gumičke, ktorá sa prispôsobí hrúbke ruky.
Krajina pôvodu: EU

Distribúcia: Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, sro., Nitra

ENERGETICKÝ NÁRAMOK - ZÁHNEDA

ENERGETICKÝ NÁRAMOK - ZÁHNEDA

ENERGETICKÝ NÁRAMOK - ZÁHNEDA

DRAHÉ KAMENE A ĽUDIA

Kamene

Kamene sprevádzajú človeka od samotného prvopočiatku. Snáď celých 800 generácií, ktoré sa tu na Zemi počas 50 000 rokov vývoja ľudstva vystriedali sa stretávalo nielen s praktickým použitím, ale aj so zvláštnym vplyvom vzácnych kameňov na človeka. Drahé kamene, polodrahokamy, krištáľové drúzy sú vlastne katalyzátormi pre vstup energie z vonkajšieho prostredia do nášho mikrosveta. Na základe svojho nerastného zloženia a farby uvoľňujú vibrácie, ktoré sa skladajú s našimi vlastnými vibráciami a môžu tak cielene ovplyvňovať funkcie vnútorných orgánov, psychické procesy ale aj predstavy človeka. Všetky staré civilizácie sveta poznali a využívali vplyv drahých kameňov rovnako, ako šamani primitívnych kmeňov pralesa. Ako my teraz.

Život kameňa

Mnohé filozofické a náboženské systémy a učenia, ktoré vznikli v priebehu histórie človeka, videli v jednoduchých kameňoch viac, ako kus neživej hmoty. Ľudia cítili ich vibráciu a žiarenie. Preciťovali pulzáciu kameňa a vnímali jeho dych. Pre mnohých učencov Východu bol kameň rovnako živý ako zvieratá, rastliny a ľudia. Bol symbolom, hádankou i odpoveďou. Bol výzvou i poznaním. Slávni učenci, ktorých mená a myšlienky nás dodnes napĺňajú úctou i svetlom poznania meditovali s kameňmi, vciťovali sa do nich a nachádzali v nich večné paralely žitia, platiace dnes práve tak ako platili pred tisícročiami, pretože platia v nekonečnom "Tu a teraz".

Kamene v dlani

A ako využívať silu drahých kameňov dnes? Je dobré nosiť kameň stále pri sebe na retiazke, remienku alebo len voľne vo vrecku, peňaženke či kabelke. Je príjemné a prospešné dotýkať sa ho prstami a držať a zahrievať ho v dlani. Nezabúdajme, že práve tu končia i začínajú naše nervové i energetické dráhy. Na dlani a prstoch máme premietnutý celý organizmus. A ak naša ruka je stuhnutá a nepohyblivá, rovnaký stav odrážajú i naše vnútorné orgány. Ale platí to i naopak. Ak dbáme o pohyblivosť, prekrvenosť a uvoľnenosť dlane, prstov a zápästí môžeme dosiahnuť zlepšenie fyziologických funkcií, zvýšenie odbúravania toxických látok z tela von a uvoľnenie plynulého toku energie bez chorobných blokád. A práve masáž dlane drahými kameňmi, alebo len jednoduché pohrávanie sa s nimi vo chvíľkach čakania či voľna, pôsobí blahodárne na telo i psychiku. Vyskúšajte.

Ako si vybrať

Prejdime sa teraz svetom tichého žiarenia a farieb a nechajme sa inšpirovať skúsenosťami našich predkov. Pri výbere vhodného kameňa počúvajte však najmä svoju intuíciu a vyberte si kameň, ktorý sa Vám najviac zapáči a ktorý Vám ako prvý padne do oka. Ten je pre Vás spravidla ten najvhodnejší. Vraví sa, že vy si nevyberáte kameň, ale kameň si vyberá Vás.

Nefrit

Konfucius, fascinovaný najuctievanejším kameňom východnej Ázie povedal: "Nefrit je mäkký, hladký a lesklý - podobný dobru. Je tvrdý , pekný a silný - podobný umu. Jeho okraje sú ostré, ale nerežú - podobne ako spravodlivosť. Smeruje k zemi ako milosrdenstvo. Pri údere vydáva zvonivý zvuk, podobný hudbe. Škvrny v ňom nie sú ukryté, ale zvyšujú jeho krásu - podobá sa pravde. Jeho žiara sa podobá nebeskému kráľovstvu a jeho nádherný materiál narodený v horách a vode je podobný Zemi." Nefrit je kameňom snov, pokoja a mieru.

Achát

Má v liečiteľstve veľmi široké uplatnenie. Zmierňuje následky fajčení a pôsobenia jedovatých látok. Používa sa proti skleróze a alergiám, na zlepšenie funkcií zraku atď. Prináša šťastie a priateľstvo.

Ametyst

Je prekrásnym žiarivofialovým kameňom. Veľké otvorené ametystové geódy nás do seba vťahujú silou tajomnosti rozprávok z podzemia a otvárajú pred naším zrakom i dušou nové dimenzie poznania. Ametyst podporuje vieru a sústredenie a je veľmi vhodný na duchovnú meditáciu. Pomáha pri bolestiach hlavy, čistení organizmu a obmedzuje rast tukového tkaniva. Rimanky nosili ametyst, aby si uchovali priazeň manželov, rozvahu, cudnosť, bezpečie. Bol jedným z najlepších talizmanov. Malá rada: ametystom si môžete jemnúčko masírovať pleť i okolie očí a vklepávať si vrásky. Spomaľuje ich tvorbu a procesy stárnutia.

Krištáľ

Aj on je kameňom meditácie a duchovných cvičení. Je žiarivý a priezračný. Vo svojej čírosti nemá špecifickú farbu a napriek tomu ich vo forme dúhy obsahuje všetky. Je aktívny a univerzálny. Prečisťuje telesne i duševne. Krištáľové gule a lebky s horiacou sviečkou sa používali pri autohypnóze a vyvolávali jasnovidecké vízie a obrazy. Krištáľ neustále chladí či je teplo, alebo chladno.

Karneol

Jasná teplá pomarančová farba karneolu nás príjemne prehrieva a dodáva pocit zdravia a vitality. Jeho elektromagnetické vlastnosti posiľňujú pocit vyrovnanosti a zjednotenia s prírodou. V minulosti sa používal najmä pri horúčkovitých ochoreniach, na utíšenie krvácania, na poranenia pokožky, vredy a popáleniny. Jeho účinnosť výrazne zvyšuje, ak ho aplikujeme teplý.

Tyrkys

Je tradičným liečivým kameňom. Veľkej obľube sa tešil už u starých Máyov, Aztékov, Číňanov, Egypťanov a tibetských mníchov. Už to, že ho používali temer všetky vyspelé civilizácie tohoto sveta, svedčí o jeho účinnosti. Posiľňuje nervové centrá a upravuje telestné funkcie. Má schopnosť negatívne vnemy vstrebávať skôr, ako sa dostanú do vedomia človeka. Najpodivnejšou jeho vlastnosťou je schopnosť meniť svoje sfarbenie. Pri chorobe i iných negatívnych javoch ošedivie.

Sodalit

Je typický svojou hlbokou tmavomodrou farbou, ktorá symbolizuje múdrosť, hĺbku poznania a rovnováhu. Prehlbuje predstavivosť a koncentráciu. Pomáha odbúravať toxické látky z tela. Je najúčinnejším nerastom posiľňujúcim imunitný systém a pomáha i pri odstraňovaní niektorých sexuálnych potiaží.

Ruženín

Má v sebe jemný hladivý ružový svit. Prebúdza cit nežnosti a lásky. Oživuje fantáziu a duševnú tvorivosť. Je to výborný kameň na naše srdce na fyzickej i psychickej úrovni, pretože čistí, ukľudňuje a posiľňuje srdcovú činnosť.

Obsidián

Posledným kameňom na našom putovaní je čierny obsidián. Hlboká čierna farba kameňov pôsobí presne naopak ako žiarivosť krištáľu. Vťahuje do seba negatívnu energiu z vnútra človeka. Pomáha tak najmä pri chorobných procesoch, depresiách a smútku. Vyprázdňuje zanesené vnútro a robí tak miesto pre pôsobenie žiarivých vibrácií života. Podporuje i sebakontrolu a cieľavedomosť, koncentráciu a pokoru, preto sa zvykol spolu s čiernym onyxom vplietať do ruženca. Obsidián je vlastne sopečné sklo a jeho vnútornú silu zvýrazňuje i obsiahnutý magnetit. Je výborný na využitie pri akupresúre.

ametysty

Z RÍŠE DRAHÝCH KAMEŇOV

Pohľad do minulosti

História vývoja človeka od samého prvopočiatku je poprepletaná poznávaním a používaním kameňov, precítením ich krásy a sily. Kamene majú svoj tvar i farbu, svoj obsah i formu. Myslitelia, mystici a šamani dávnych čias považovali kamene za živé systémy, za nositeľov informácií s vlastným vyžarovaním a vibráciami výrazne pôsobiacimi na svoje okolie. Vládcovia sveta sa skláňali pred krásou drahých kameňov a využívali ich účinky na zvýšenie vlastnej moci, múdrosti a jasnozrivosti. Kráľovské koruny i čelenky šamanov boli často kladené na sochy bohov, aby do seba nasali ich silu a svojím magickým kruhovým tvarom umiestneným na temeno hlavy zosilili komunikáciu s univerzom a zvýšili tak príjem a využitie energie. Kamene pôsobiace ako katalyzátory tomuto výrazne pomáhali.

Prstene

Zaujímavé bolo i nosenie prsteňov v rôznych kútoch sveta. Nie je vôbec náhoda, na ktorom prste máme prsteň, a aký. Ženy ich nosievali najmä na ľavej - mesačnej ruke, muži na pravej - slnečnej. Prstenník, ktorý vďaka prsteňom dostal i svoje meno, je zdobený snáď najčastejšie. Nenadarmo. Veď zlatý prsteň na ňom stabilizuje ľudské city a podporuje sexualitu. Snúbenci kedysi nosievali ešte pred svatbou prstene, ktoré si pri svadobnom obrade vymenili, aby ich nabili svojím žiarením a takto naprogramované dali svojmu partnerovi.

Náhrdelníky

Ak nosíme kamene, zlatú či striebornú retiazku na krku, ovplyvňujeme tým najmä našu komunikáciu s druhými ľuďmi, ale aj so sebou samým. Jemná vibrácia kameňov rezonuje s vibráciami organizmu na všetkých úrovniach bytia a zároveň s vibráciami prostredia. A tak kamene môžu ovplyvniť či posiliť našu výrečnosť, rozhodnosť či miernosť, moc a dôstojnosť, ale aj vnímavosť a úprimnosť. Dodávajú človeku neviditeľné, ale zároveň aj neprehliadnuteľné fluidum.

Zrod kameňa

Kamene sú úzko späté so zemou. V nej sa zrodili na počiatku vekov a sú v nej sputnané, pokým sa ich nedotkne svetlo Slnka a ruka človeka. I tie najkrajšie diamanty a pestrofarebné acháty skryté v tme čakajú na svoje znovuzrodenie, pretože v tme niet farieb. A život akokeby zastal, čas stráca svoju rolu.
Človek vynáša kamene na povrch zeme, brúsi a vyhľadzuje ich hrany a plochy a dáva tak zrodiť sa a vyniknúť ich farbe a priezračnosti. A tu vzniká ozajstná symbióza človeka a kameňa. Človek necháva svetlo prestúpiť kameňom a kameň vnáša svetlo do duše človeka. Vibrácia kameňa sa skladá s vibráciou človeka, navzájom sa a ovplyvňujú a vzniká tak zvláštny fascinujúci vzťah.

Farby dúhy

Zdanlivo elementárne svetlo sa dá lomom rozložiť na magických 7 zložiek, na farby dúhy. Červená, oranžová, žltá, zelená, modrá, indigová, fialová. Tak vnímajú naše oči a mozog vlnenia, ktoré sa líšia iba svojou vlnovou dĺžkou. Je zvláštne, ale vôbec nie náhodné, že farby dúhy vstupujú i do nás a opakujú sa znova a znova v každej našej bunke. Sedem hlavných čakier človeka koreluje s farbami dúhy. Ako čakry sa označujú miesta na ľudskom tele majúce blízky vzťah k endokrinným žľazám, ktoré by sa dali označiť ako komunikačné energetické centrá. Každá čakra v prevahe prijíma a vysiela žiarenie jednej farby zachovávajúc postupnosť farieb dúhy. Od najspodnejšej červenej po vrchnú fialovú.

Dúha kameňov

Človek so zdravým telom, vyrovnanou povahou a pozitívnymi myšlienkami si netvorí žiadne blokády a žiarenie prijímané i vysielané v miestach čakier je jasné a čisté a ľudská dúha sa opäť harmonicky skladá do číreho svetla. V prípade blokád a neukončeného duchovného vývoja svetelná a energetická komunikácia viazne a jednotlivé čakry sa považujú za zatvorené. Existuje mnoho spôsobov ako zharmonizovať ich vyžarovanie. Nezabúdajme však na kamene. Aj do nich sa rozložili farby dúhy a kamene vysielajú svoju farebnú informáciu veľmi jasne. Ak ich berieme do rúk, dotýkame sa ich končekami prstov a dlaňami, alebo si ich prikladáme na jednotlivé čakry a miesta bolesti či disharmónie, ich žiarivá energia presvetľuje naše vyžarovanie, harmonizuje nás a napomáha tak prijímaniu a najmä využitiu kozmickej energie, ktorej je okolo nás neúrekom.

POLODRAHOKAMY

Kamene a čakry

Pri výbere a použití kameňov sa vždy spoliehajme na vlastnú intuíciu. Vo svojej čistej forme je dokonalá. Môžeme sa pridržiavať i tisícročných skúseností ľudstva a prikladať si na čakry, ktoré chceme rozvibrovať kamene v súlade s ich farebným vyžarovaním.

1. základná čakra je zdrojom životnej energie a spája nás s fyzickým svetom. Aktivizujú ju červené kamene ako granát, korál, býčie oko, červekastý leopardí jaspis a dobrý je i rubín.

2. sakrálna čakra je centrom základných emócií a sexuálnej energie. Harmonicky na ňu pôsobia oranžové kamene - predovšetkým karneol. Ženský aspekt tejto čakry zosilňuje mesačný kameň.

3. čakra je naším slniečkom. Žiari optimistickou žltou farbou a nachádza sa na mieste nazývanom plexus solaris = slnečný pletenec. Jej žiarenie posiľňujú žlté a zlatisté kamene ako tigrie oko, citrín a jantár.

4. čakra patrí srdcu. Nachádza sa v strede čakier a logicky ich rozdeľuje. Je zelenou čakrou lásky. Otvárajú ju zelené , ale aj ružové kamene. Avanturín, nefrit, smaragd, ruženín.

5. krčná čakra ovplyvňuje komunikáciu človeka v sebe samom i s ostatnými ľuďmi. Je miestom rovnováhy a pôsobenia modrých kameňov. Jej funkciu zlepšuje tyrkys, chalcedón a akvamarín.

6. čakra sa označuje aj ako tretie oko a je sídlom vyšších duchovných síl. Tretie oko otvára ametyst, sodalit a lapis lazuli.

7. korunná čakra je vibráciou najvyššej dokonalosti a ovplyvňuje mozog. Jej rozvoju pomáhajú fialové a biele kamene. Ametyst a krištáľ.

napísala RNDr. Alenka Ondejčíková
pre noviny Národná obroda

polodrahokamy

ČISTENIE POLODRAHOKAMOVpolodrahokamy

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

VZORKY ČAJOV ZDARMA

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie