BLENDOVACIA KANVIČKA FORMOSA, 320 ml

BLENDOVACIA KANVIČKA FORMOSA, 320 ml

Táto čajová keramika sa už dlhé roky vyrába špeciálne na objednávku čajového centra Bonsai Slovakai - Čajovňa dobrých ľudí. Zaručujeme jej kvalitu a preto je každý kus označený logom Čajovne dobrých ľudí.

€ 29,50 s DPH

Dostupnosť: Skladom

Keramická nalievacia a premiešavacia čajová konvička - Taiwan 320 ml

Farba: Čiernohnedá
Objem:
320 ml
Pôvod :
Taiwan
Importér a distribútor:
BONSAI SLOVAKIA - ČAJOVŇA DOBRÝCH ĽUDÍ sro. Nitra

Táto čajová keramika sa už dlhé roky vyrába špeciálne na objednávku čajového centra Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí. Zaručujeme jej kvalitu a preto je každý kus označený logom Čajovne dobrých ľudí. Čajové kanvičky i misky vyrába renomovaný umelecký keramik v meste Yingge (鶯歌), ktoré je preslávené kvalitnou čajovou keramikou. Taiwanská čajová keramika sa používa na prípravu čajov viacnálevovým spôsobom, pri ktorom sa čajové lístky opakovane zalievajú v čajovej kanvičke.

Tento typ taiwnskej keramickej čajovej konvičky slúži na zliatie čaju z hlavnej čajovej konvičky a na následné rozliatie čaju do misiek hostí. Čaj by mali dostať všetci hostia rovnaký - čo je jedným z pravidiel správnj prípravy čaju. Preto sa čaj sa po vylúhovaní v hlavnej čajovej konvičke preleje do tejto premiešavacej kanvičky. Tým sa nálev zhomogenizuje a mierne schladí.

 čajová konvička - Taiwan 400 ml

 čajová konvička - Taiwan 400 ml

 čajová konvička - Taiwan 400 ml

 čajová konvička - Taiwan 400 ml

 čajová konvička - Taiwan 400 ml

ŠTRUKTÚRA ČREPU ČAJOVEJ KERAMIKY Z TAIWANU

Štruktúra črepu kanvičiek je typicky porézna. Kanvičky sú napriek tomu veľmi tvrdé a nasiakavosť je minimálna. Porézny črep a absencia akejkoľvek glazúry spôsobujú známy jav, že čaj sa pri častom používaní pomaly vstrebáva do stien kanvičky, zostáva tam a po čase môže spätne ovplyvňovať chuť nálevu. Preto je lepšie používať kanvičku len na podobné typy čaju a nestriedať v nej napríklad jemné zelené jarné čaje s tmavými puermi. Porézny črep tiež zmierňuje kolísanie teploty pri príprave jednotlivých nálevov a čajník zostáva dlho a rovnomerne teplý.

Vonkajší ani vnútorný povrch čajovej kanvičky sa neglazuje, no niekedy sa môže vonkajšia strana upraviť voskovaním alebo nanesením hlinky kontrastnej farby. Najlepšie však je, ak črep zostane prirodzený, pretože čajník vekom zreje do krásy a pri používaní sa postupne zvyšuje lesk jeho povrchu.

AKO OŠETROVAŤ ČAJOVÚ NEGLAZOVANÚ KERAMIKU:

  • Nový čajník odporúčame pred prvým použitím dobre prepláchnuť horúcou vodou a dôkladne zvnútra poumývať.
  • Keramika nie je glazovaná a črep je mierne porézny, čo je typické pre tento druh keramiky. Preto pri čistení a ani pri ďalšej údržbe, nepoužívame saponáty a ani žiadnu chémiu, ktorá by mohla vsiaknuť do stien keramiky. Nedala by sa už dôkladne odstrániť.
  • Čistý nový čajník odporúčame zasvätiť - ppripravíme si do neho veľmi silný nálev čaju toho typu, na aký bude prednostne určený (napríklad zelený čaj - oolong alebo puer...)
  • Necháme silný výluh v kanvičke chvíľu postáť, aby čaj jemne vstúpil do stien.
  • Tento postup môžeme ešte raz zopakovať a čajník bude pripravený na používanie.
  • Čajník vždy po ďalšom použití umyjeme v čistej vode a necháme dobre vysušiť. Nezatvárame ho vrchnáčikom, kým nie je z vnútra úplne suchý, aby vo vlhku nezatuchol.

CHARAKTER ČAJNÍKOV:

Tradičné neglazované čajníky majú mierne poréznu štruktúru črepu, preto je vhodné vybrať si typ čaju, aký budeme v čajníku majoritne pripravovať. Napríklad je dobre, nestriedať tmavé puery s jemnými zelenými čajmi.

Na každý typ čaju milovníci čaju používajú iný čajník. Odporúčame rozlišovať čajníky aspoň na tmavé a svetlé druhy čajov.

Čajovú keramiku z Taiwanu máme veľmi radi, je našou veľkou láskou. Čajníky sa výborne používajú, sú kvalitné a majú dušu. Dokážu poskytnúť človeku veľa radosti a pozitívnych zážitkov. Keramika nestárne, ale so svojim majiteľom zreje k dokonalosti ...

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Ďalšie obľúbené produkty:

VZORKY ČAJOV ZDARMA

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie