ORIENTAL BEAUTY - ČÍNSKA KRÁSKA

ORIENTAL BEAUTY - ČÍNSKA KRÁSKA

Tmavý oolong "Čaj anglickej kráľovnej" s príjemnou medovou chuťou a unikátnymi vlastnosťami, ktoré získava vďaka kolónii malilinkých cikád žijúcich na čajových kríčkoch.

Varianty produktov

  • € 9,90 s DPH

  • € 19,80 s DPH

  • € 42,08 s DPH

  • € 84,15 s DPH

  • € 158,40 s DPH

€ 9,90 s DPH

ORIENTAL BEAUTY - ČÍNSKA KRÁSKA

Tmavý oolong "Čaj anglickej kráľovnej" s príjemnou medovou chuťou a unikátnymi vlastnosťami, ktoré získava vďaka kolónii malilinkých cikád žijúcich na čajových kríčkoch. Používa sa často na kúry.

Zloženie: 100% Camellia sinensis
Typ spracovania:
Čiastočne oxidovaný čaj typu oolong
Charakter listov: Púčik a dva mladé listy
Rok zberu:
Apríl-jún 2020
Čajová oblasť: Yunnan, Pu-erh
Nadmorská výška:
11000 m
Krajina pôvodu:
Čína
Importér a distribútor: BONSAI SLOVAKIA - ČAJOVŇA DOBRÝCH ĽUDÍ sro. Nitra

Nálev: Typický zlatohnedý až bronzový, príjemná plná chuť i vôňa, dlhý aftertase.

Oriental Beauty OolongOriental Beauty OolongOriental Beauty OolongOriental Beauty Oolong

Oriental Beauty,
Dong Fang Mei Ren, 東方美人, je unikátnym čiastočne fermentovaným čajom. Pestuje a produkuje sa v horách Er Mei v oblasti Hsin-Chu na Taiwane.

Pestovanie: Chin Shin Da Pan - organic management. Produkciu čaju veľmi ovplyvňuje populácia drobnučkých cikád Jacobiasca formosana, malých ako ako komár, ktoré žijú začiatkom leta na čajových kríčkoch. Jemne napichujú čajové listy a tie sa proti tomu bránia zvýšenou produkciou obranných látok (napr. monoterpén diol a hotrienol). Tak sa čajový list obohacuje o látky, ktoré po požití aj u človeka dokážu stimulovať imunitu a spomaľujú proces starnutia. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo tento čaj anglická kráľovná Elizabeth II. Pomenovala Oriental Beauty.

Čaj sa zberá iba raz uprostred leta, keď sú cikády najaktívnejšie.

Čaj Oriental Beauty má pomerne tmavý charakter, je fermentovaný na 60-65%, čo mu dával zvláštny medový nádych a muskatelovú chuť.

Tento výborný čaj odporúčame i na jarné očistné, zoštíhľujúce a omladzujúce kúry.Výhonok čaju Oriental Beauty a jeho pestovateľtaiwanOriental Beauty OolongOriental Beauty OolongOriental Beauty Oolong
Príprava čaju:

Odporúčame viacnálevovú prípravu čaju na čajovom mori.

Do čínskej alebo taiwanskej čajovej kanvičky s objemom cca 200 – 250 ml nasypeme čajové lístky (5-7 g). Prepláchneme ich horúcou vodou, ktorá sa hneď zleje. Voda čaj prepláchne, preparí a prebudí.

Čajové lístky v kanvičke následne zalejeme vodou horúcou 80-85 °C ( Taiwanci používajú na často vriacu vodu) a necháme lúhovať 1 minútu.

Nálev zlejeme do pomocnej kanvičky, aby sa premiešal a bnol homogénny a nalejeme ho do misiek. Odporúčame použiť vysoké voniatka a z nich preliať čaj do plytkejších misiek na pitie, aby ste si užili príjemnú vôňu čaju. Používanie misiek na vôňu – voniatok je tradičný taiwanský spôsob prípravy a podávania čaju.

Teplé lístky v kanvičke zalejeme ešte niekoľkokrát podľa chuti, čaj je viacnálevový. Lúhovanie po druhom náleve po minúte predlžujeme.

Na zdravie!
Oriental Beauty Oolong

Oriental Beauty

Zuzana Hankova, 5.7.2014 20:07:52

Tento cajik bol ako prvy, ktory som vyskusala z viacerych objednanych. Neolutovala som. Hned som volala manzelovi, ze je uzasnyyy...tesil sa, ked mu ho vecer pripravim. Uzasne. Velmi sa tesim, ze som vas \"objavila\", nakolko aj vdaka vam som sa stala velkym fanusikom cajov a vzdy sa tesim na dalsiu salku caju, na jeho vonu a chut. Dakujem vam.

Ulrika, 4.10.2013 03:12:07

Tento čaj je ozajstnou lahôdkou :)

Antolová

Mária, 20.6.2013 12:39:03

Aké ma prosím čajík účinky na redukciu hmotnosti? ďakujem za akýkoľvek príspevok.Maja

Oriental Beauty

Jana, 12.3.2013 11:11:42

Mali ste pravdu,treab silnejsi nalev.Ucinky su badatelne

oriental beauty

Alenka Ondejčíková, 25.9.2011 16:07:18

Medový nádych je podľa mňa vo vôni čaju výrazný. Ťažko popísať slovami vôňu a celkový dojem z čaju. Možno preto ten rozpor vo vnímaní. Čaj nemá byť sladký, len jeho vôňa a tzv. aftertaste, teda to, čo zostáva po prehltnutí pri výdychu v ústach, evokujú teplú medovú arómu. Čaj je unikátny a pevne veríme, že hoci Vaše očakávania boli iné, nájdete si k nemu cestu. Skúste si ho urobiť o trošku silnejší. S pozdravom Alena Ondejčíková

oriental beauty

Jana, 25.9.2011 15:11:56

Som trocha z čajíku sklamaná,čakala som čosi sladkasto medové so zlatožltým nádychom.Farbu a chuť by som skôr pripisovala jemnej Gabe.Aj po rade s odborníkom z vašej čajovne ku príprave tohto inak určite vzácneho čaju som z neho nevyčarovala nič,čo by som nazvala sladkasté.Aj touto cestou by som sa možno chcela poradiť čo s tým ćajom ďalej a či možno nemám nejaký iný druh oriental beauty.

Nový komentár

* (Povinné)

Ďalšie obľúbené produkty:

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info