LAPACHO PURE

LAPACHO PURE

Lapacho, Tabebuia, sp., Pau d'Arco, kôra - Legendárny čaj Inkov.

Varianty produktov

  • € 2,50 s DPH

  • € 5 s DPH

  • € 10,63 s DPH

  • € 21,25 s DPH

  • € 40 s DPH

€ 2,50 s DPH

Lapacho PURE

Zloženie: Lapacho (Tabebuia, sp.) - sekaná kôra

Krajina pôvodu:

  • Pestovanie, zber: Brazília
  • Balené: EÚ

Importér a distribútor: BONSAI SLOVAKIA - ČAJOVŇA DOBRÝCH ĽUDÍ sro. Nitra

Lapacho PURE

Lapacho PURE

 Lapacho PURE

SILNÝ STROM
Tajy - tak nazývali túto divotvornú drevinu domorodci z kmeňov Tupi-Guarani a Nambo. Tajy znamenalo "mať veľkú energiu a životnú silu". Fantastická drevina rastie predovšetkým v hustých amazonských pralesoch Brazílie a v teplých horských oblastiach Južnej Ameriky, najmä v Argentíne, Paraguaji a Bolívii.

Darí sa mu v zelených oblastiach bohatých na ozón, v čistom vzduchu bez znečistenia, smogu a exhalátov.

LAPACHO A VIKINGOVIA
Lapacho sa využívalo aj mimo územia dažďových pralesov a vôbec mimo tropických oblastí. Juhoslovanský vedec Vojislav Todorovič zistil, že túto drevinu poznali a využívali aj Vikingovia a Rusi. Dokonca už v roku 1800 ruskí chemici vyrábali zubnú pastu s výťažkami Lapacha.

NÁDHERNÉ PURPUROVÉ KVETY
Jedná sa o veľmi zaujímavý a zároveň aj krásne kvitnúci strom. Tabebuia impetiginosa alebo Tabebuia avellanada dorastá do výšky 30 m, dožíva sa až 700 rokov a má nezvyčajne tvrdé drevo, ktoré už starí Inkovia používali na výrobu lukov. Poznali však aj využitie vnútornej strany jeho kôry. Nazývali ho "Božský strom". Alebo jednoducho Červené lapacho vďaka jeho nádherným červenopurpurovým lievikovitým kvetom i červenohnedej kôre.

Lapacho - legendárny strom Inkov

Kambium tohto úžasného stromu viaže v sebe mnoho kyslíka

Lapacho PURE

Lapacho čaj - tea

SPRÁVNA PRÍPRAVA ČAJU
Čaj Lapacho odporúčame piť v 4 až 6-týždňových kúrach. Dôležitá je správna príprava čaju. Pretože sa jedná o nastrúhanú kôru stromu, je dobré kopcovitú lyžičku čaju najprv povariť v 3 Dl vody 5-10 minút a potom ešte asi 10 - 15 minút nechať lúhovať, aby prešli do roztoku všetky účinné látky. Čaj pijeme teplý, najlepšie nesladený. Doprajeme si 3 šálky denne medzi jedlom. Pre chuť a potešenie sa dajú z čaju Lapacho pripraviť aj veľmi zaujímavé recepty s pridaním medu, ovocia, napríklad posekaných sušených jabĺčok či pomarančovej kôry a šťavy alebo aj voňavých korenín. Kúra sa môže po mesiaci zopakovať. Preventívne postačí jedna šálka denne alebo aspoň sem-tam podľa chuti.

Lapacho tea - čaj

LAPACHO A CATUABA
Lapacho odporúčame miešať s ďalšou čajovinou z amazonského pralesa. Nazýva sa Catuaba.

Nastrúhaná kôra Catuaby sa zmieša s kôrou Lapacha v pomere 1:1 a čaj sa pripravuje rovnako ako čisté Lapacho. Táto kombinácia je vhodná, pretože sa zvyšuje účinnosť oboch rastlín.

OBKLADY Z LAPACHA
Obklady z čaju Lapacho si pripravíme rovnakým spôsobom ako nálev, len na 3 Dl vody použijeme 2 kopcovité lyžičky čaju, prípadne prikladáme aj vylúhovanú kôru, zabalenú v čistej gáze.

POZOR NA KOVY
Pozor, nepripravujete a neuchovávajte čaj v hliníkových a cínových nádobách. Vhodnejšie sú inertné materiály, ako sklo či kvalitná glazovaná keramika.

 Lapacho

Lapacho - legendárny čaj Inkov 

Ak by ste sa radi dozvedeli viac,
TU nájdete článok o bylinnom čaji
LAPACHO - LEGENDÁRNY STROM INKOV

© Magazín BONSAJ A ČAJ

Re: lapacho

Alenka Ondejčíková, 28.4.2014 22:20:41

Porciované čaje neodporúčame používať vôbec

lapacho

klarisa, 28.4.2014 22:01:54

ako použivat čaj porcovany

Nový komentár

* (Povinné)

Ďalšie obľúbené produkty:

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info