Späť

INDIÁNSKE ČAJE LÁSKY

Počet zobrazení: 7880

ČASOPIS ZDRAVIE: Dažďové pralesy povodia Amazonky sú domovom mnohých drevín, u ktorých sa popisujú výrazné liečivé a stimulačné účinky. Afrodiziaká, čaje lásky poznali už primitívne kmene Indiánov, ktorí mali k sexualite nekomplikovaný a veľmi prirodzený vzťah. Vo veľkej miere využívali účinky povzbudzujúcich rastlín, ktoré im pomáhali zachovať si aktívnu vitalitu až do vysokého veku.

INDIÁNSKE ČAJE LÁSKY

KAMASUTRA ...a Muira Puama

Legendárnym afrodiziakom pochádzajúcim z Južnej Ameriky je Muira Puama (Liriosma ovata). Je krovitým stromom s jemne ružovou kôrou, dorastajúcim do výšky 5m. Jeho mimoriadne tvrdé drevo si v mnohých svetových jazykoch vyslúžilo pomenovanie „drevo potencie".

KAMASUTRA ...a Muira Puama

Čaj KAMASUTRA vám môže pomôcť:
· ako afrodiziakum pre obe pohlavia.
· na posilnenie potencie, odstránenie erotických zábran, na liečbu neplodnosti a zvýšenie pocitu rozkoše.
· ako mierne tonikum na ochabnutý bazálny metabolizmus.
·  pri problémoch nervového pôvodu, napríklad pri neurasténii, neuralgii, pri depresiách a pocitoch duševného zmätku.
· môže tonizovať nervový systém. Odporúča sa pre ľudí s nízkou energiou a chronickým pocitom únavy, pri studených rukách, nohách a pri menštruačných kŕčoch.
· pri gastrointestinálnych ochoreniach a štúdie preukázali aj protireumatické účinky.

Odporúčame vyskúšať Čaj KAMASUTRA, v ktorom sa kombinujú pozitívne vlastnosti zeleného čaju a afrodiziakálny charakter dreviny Muira Puama. Veľmi príjemný čaj si pripravíme zaliatím 1 čajovej lyžičky vodou horúcou asi 70-80 °C. Lúhujeme 3-4 minútY a čaj pijeme nesladený.

Čaj KAMASUTRA nájdete aj v našom e-shope TU:

KAMASUTRA

ČAJ SILY ...a Guarana

Guarana (Paullinia cupana) patrí medzi vzácne liečivé byliny, ktoré si pôvodní obyvatelia Brazílie a susedných krajín veľmi vážili. Umožňovala mužom, ktorí sa vydávali na dlhé lovy, zbaviť sa pocitu hladu a udržať si pritom dostatok sily a energie. Dnes tieto vlastnosti využívajú skôr pri zoštíhlovacích kúrach a zvyšovaní vitality.

Čaj sily spája v sebe unikátne účinky guarany, zázvoru, zeleného čaju, čierneho korenia a cigórie. Pripraviť si ho môžete podobne ako čaj lásky. Odporúčame užiť si s ním májovú vitalizačnú kúru. Stačí, ak počas 3 týždňov denne vypijete 3 Dl tohto chutného čaju a budete sa cítiť výborne.

ČAJ SILY

ČAJ SILY vám môže pomôcť:
·  pri detoxikácii organizmu, čistení krvi, odstraňovaní voľných radikálov, vzpružení, zvyšovaní energie, pri pocite únavy a dokonca môže pomôcť spaľovať prebytočný tuk.
·  ako mierne afrodiziakum, tak sa používa v celej Južnej Amerike. Obsahuje kofeín, ktorý je v guarane špecificky viazaný. Táto väzba umožňuje uvoľňovanie kofeínu až v črevách (podobne ako sa to deje aj pri zelenom čaji) a nie v žalúdku ako pri pití kávy.
· Užívanie guarany môže podporiť sexuálnu aktivitu a potenciu, zlepšovať náladu a aj vyvolať pocit eufórie.

Čaj Sily nájdete aj v našom e-shope TU:

ČAJ SILY

 

CATUABA = Dobrý strom

Nastrúhaná kôra a korene catuaby (Erythroxylum catuaba) sa už po stáročia považujú za uznávané a obľúbené afrodiziakum Brazílčanov. Najmä pôvodné obyvateľstvo, napríklad Indiáni z kmeňa Tupi, o dobrom strome catuabe spievajú mnoho oslavných piesní a spomínajú ju aj vo svojich modlitbách. Hovorí sa, že ak muž splodí potomka do 60-ky, je to jeho zásluha. Neskôr je to už zásluha catuaby.

CATUABA

Čaj CATUABA vám môže pomôcť:
· pri stimulácii nervovej sústavy, odstraňovaní impotencie a slabosti mužských pohlavných orgánov.
· ako prirodzené afrodiziakum a pri ďalších typoch nervových problémov, ako je nespavosť a hypochondria.
· V súčasnosti sa skúmajú antivírové účinky catuaby a jej úloha v liečbe AIDS.
· obsahuje vysoké hladiny minerálnych a stopových prvkov, napríklad horčíka, draslíka a vápnika, čím pomáha regenerovať, celkovo oživiť organizmus a navodiť pocit sviežosti. . Zaujímavé je dopriať si vitalizačnú kúru spolu s partnerom.

Čaj CATUABA nájdete TU:

 CATUABA = Dobrý strom

Tip Čajovne dobrých ľudí:

Ak skombinujeme dve liečivé dreviny z dažďového pralesa, catuabu a známe lapačo (lapacho), zvýši sa účinok oboch, pretože budú pôsobiť vo vzájomnej synergii. Zmiešame nastrúhanú kôru catuaby a lapača v pomere 1:1. Čaj si pripravíte asi 5 minútovým povarením kopcovitej lyžičky tejto zmesi v 3 Dl vody a následným lúhovaním ďalších 10-15 minút. Látky z kôry sa uvoľňujú pomalšie a ťažšie ako z listov.

RNDr. Alena Ondejčíková, Čajovňa dobrých ľudí

Článok bol publikovaný v časopise Zdravie.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie