TIBETSKÉ MISKY

4 Položky

Tibetské misy boli kedysi jediným majetkom, ktorý vlastnili mnísi. Odlievali ich zvláštnym spôsobom zo zmesi kovu obsahujúcej meteorické železo, ktoré lámovia zbierali na svahoch Himalájí a pôvodne ich používali iba na jedenie. Neskôr však pochopili účinok zvláštneho tiahleho zvuku, ktorý vydávali pri náraze a rozozvučaní a podobne ako ich japonské a čínske ekvivalenty vo forme gongov a zvonov našli svoje miesto pri náboženských rituáloch a odriekaní mantier. Silný harmonizujúci zvuk preniká do všetkých buniek a má ladiaci účinok. Vibrácia tibetskej misy neobyčajne efektívne narovnáva a harmonizuje nielen bunky, neuróny a celé tkanivá ľudského tela, ale vyrovnáva i city a emócie. Učesáva myšlienky.

Široké zvukové a frekvenčné spektrum, ktoré rozozvučaná tibetská misa vydáva a jej dokonalý kruh, po ktorom sa zvuk točí stále dokola, vytvára lievik energie - silný energetický vír. Zvuk, ktorý pri tom vnímame znie prekvapivo dlho a predstavuje ideál čistoty a harmónie. Je to zvuk, ktorý lieči a posiľňuje.

Mudrci Východu hovorili: " Sleduješ zvuk misy a až prestane, sleduješ ho ďalej... A potom príde Ticho."

Tibetské misy patria k najlepším meditačným zvukom. Ich monotónny tiahly tón znie vždy inak - ráno či večer, záleží veľmi i od nášho naladenia. Ak je človek v nerovnováhe, nepokoji alebo sa len chce predviesť, tibetské misy nezahrajú ani tón. Vyžadujú pokoru, ale odmieňajú sa neobyčajne hlbokým zážitkom Jednoty v priestore. Vyžadujú sústredenosť, ale Vám poskytnú zvláštny pocit mimo bežný čas. Vyvolávajú prirodzenú harmóniu, ktorú dnes každý z nás tak veľmi potrebuje. Uvoľňujú vnútorné napätie tela a duše. Liečia.

Na originálnych tibetských misách sa dá zahrať, znejúce na dlani pomaly dvíhať pozdĺž tela až k perám a ušiam, alebo nechať pôsobiť na jednotlivé čakry a orgány tela samotné vibrácie, ktoré liečia a pomáhajú relaxovať. A môžete sa započúvať do ich zvuku i prostredníctvom nahrávok majstrov.

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info