ROZHLASOVÉ NAHRÁVKY

g

RÁDIO SLOVENSKO: CESTOVETEĽSKÉ KINO JAPONSKO II.

RÁDIO SLOVENSKO: CESTOVETEĽSKÉ KINO JAPONSKO II. Japonsko je krajina známa svojou čajovou a bonsajovou kultúrou a práve to je dôvod, prečo tam už 10 rokov chodievajú manželia Alena a Vladimír Ondejčíkovci z Nitry.

Čítajte viac...

RÁDIO SLOVENSKO: CESTOVETEĽSKÉ KINO JAPONSKO I.

RÁDIO SLOVENSKO: CESTOVETEĽSKÉ KINO JAPONSKO I. Pre mnohých z nás je práve jar najkrajším obdobím roka, pretože práve počas týchto mesiacov sa príroda prebúdza a vďaka kvitnúcim rastlinám a stromom hrá všetkými farbami. Doslova si to však užívajú Japonci, ktorí v tomto čase roka obdivujú zakvitnuté sakury – čiže japonské čerešne, a tento prírodný fenomén povýšili dokonca na sviatok.

Čítajte viac...

FUN RADIO: RANNÁ ŠOU

FUN RADIO: RANNÁ ŠOU Ranná šou s Adelou a Sajfom O čajových patentoch hovorí Čajovňa dobrých ľudí

Čítajte viac...

RÁDIO SLOVENSKO: BONSAJE

RÁDIO SLOVENSKO: BONSAJE Je to životná filozofia – postarať sa o živý stromček či krík, ktorý je od vás závislý. Ak sa k tomu raz dostanete, je to vraj láska na celý život.

Čítajte viac...

CESTOVATEĽSKÉ KINO: Vietnam 1. časť

Dnes sa spolu s nami môžete vybrať do krajiny, ktorá bola ešte za čias Československa našim významným partnerom. Každý z nás pozná mnohé vietnamské výrobky, mnohí Vietnamci študovali na našich vysokých školách a dnes ich vnímame najmä ako obchodníkov s textilom. Manželia Alena a Vladimír Ondejčíkovci z Nitry sa však do Vietnamu vybrali za čajovou kultúrou a namierili si to na sever, kde našli niekoľko storočné čajovníky, ale aj tradičných obyvateľov tejto oblasti. Ako povedali Eve Vasilovej - zaujímavé boli napríklad odevy týchto kmeňov.

Čítajte viac...

CESTOVATEĽSKÉ KINO: Vietnam 2. časť

Vietnamská socialistická republika - štát v juhovýchodnej Ázii na pobreží Juhočínskeho mora - to je krajinu, ktorú dnes spoznávame s manželmi Alenou a Vladimírom Ondejčíkovcami z Nitry. Práve pre čajovú kultúru už precestovali mnohé krajiny sveta, a ako povedali Eve Vasilovej - vo Vietname ich zaujala aj tamojšia typická čajová keramika.

Čítajte viac...

Nočná pyramída

Alenka a Vladimír Ondejčíkoví boli hosťami Nočnej pyramídy niekoľkokrát a hovorili o svojich cestách a skúsenostiach...

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie