MISKY - TENMOKU EXCLUSIVE 100ml

MISKY - TENMOKU EXCLUSIVE 100ml

TOP LEVEL HAND MADE

Krásne jedinečné misky, pri ktorých je každý kus originál. Sú zdobené železitými glazúrami, ktoré vytvárajú nádherné efekty.Materiál: Čínska keramika

€ 39 s DPH

Dostupnosť: Skladom

MISKY - TENMOKU EXCLUSIVE

Krásne jedinečné misky, pri ktorých je každý kus originál. Sú zdobené železitými glazúrami, ktoré vytvárajú nádherné efekty.

Materiál: Čínska keramika
Štýl chawanu:TENMOKU
Zdobenie: Železité glazúry
Výpal: Oxidačný, veľmi pomalé chladnutie pece po výpale
Spôsob výroby: Tenmoku
Priemer: 8,52 cm
Výška:
5 cm
Objem misky: 100 ml
Krajina pôvodu:
Čína
Importér a distribútor:
Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, sro.

TENMOKU

Tento sugestívny a veľmi oceňovaný štýl výroby a zdobenia keramiky má starý čínsky pôvod. Viaže sa ku chrámu na posvätnej hore s poetickým názvom Nebeské oko, Tianmu 天目. Japonci používali názov Tenmoku, Číňania Jian Zhan.

Štýl železných čajových misiek sa stal veľmi populárnym za dynastie Song. V dobe Muromachi sa pozoruhodné misky Tenmoku dostali na japonský cisársky dvor. Neskôr sa po vzore čínskych keramikov začali vyrábať aj v Japonsku a pomenovanie Tenmoku sa prijalo celosvetovo. No dodnes sa výrobe misiek Tenmoku v Japonsku venuje len veľmi málo umelcov.

GLAZOVANIE

Glazúry sa vyrábajú zo živca, vápenca a oxidu železa. Čím rýchlejšie sa kus ochladí, tým bude glazúra černejšia.

Tenmoku je známe svojou variabilitou. Pri ich zahrievaní a ochladzovaní vplýva na tvorbu kryštálikov železa v glazúre viacero faktorov. Dlhý proces vypaľovania a hlina, ktorá je tiež výrazne zafarbené železom, zvyšuje možnosť vtiahnutia železa z hliny do glazúry. Kým je glazúra roztavená, železo môže migrovať v glazúre a vytvárať povrchové kryštály. Môže vytvárať zaujímavý vzor nazývaný ako olejová škvrna, alebo železo môže zostať hlbšie v glazúre a prejaviť sa výrazným metalickým efektom. Olejové škvrny sú časté pri oxidačnom výpale Čím je dlhší čas chladnutia misiek po výpale v peci, tým efektnejšie kryštály sa tvoria v glazúre. Počas bežného vypaľovania sa pec pomaly privádza na maximálnu teplotu a po výpale sa nechá pomaly vychladnúť stratou tepla do vzduchu okolo nej. Pri technike tenmoku sa aj po dosiahnutí maximálnej teploty výpalu pec mierne zahrieva, aby sa spomalil proces chladnutia a glazúry zostali roztavené čo najdlhšie.

UPOZORNENIE ...LEN PRE ISTOTU :-)

Keramiku, ktorá obsahuje v hline a v glazúrach veľa železa, nie je vhodné vložiť do mikrovlnky.

MISKY - TENMOKU EXCLUSIVE

MISKY - TENMOKU EXCLUSIVE

MISKY - TENMOKU EXCLUSIVE

MISKY - TENMOKU EXCLUSIVE

MISKY - TENMOKU EXCLUSIVE

MISKY - TENMOKU EXCLUSIVE

MISKY - TENMOKU EXCLUSIVE

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

VZORKY ČAJOV ZDARMA

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

  • MISKY - TENMOKU EXCLUSIVE 100ml

    Krásne jedinečné misky, pri ktorých je každý kus originál. Sú...

    TOP LEVEL HAND MADE

    € 39 s DPH

    Dostupnosť: Skladom

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie