BIO-MATCHA HIROHITO 40g

BIO-MATCHA HIROHITO 40g

TOP LEVEL JAPAN BIO-ORGANIC EKO

Luxusná ceremoniálna cisárska bio-matcha, 40g

€ 89 s DPH

Dostupnosť: Teraz vypredané

BIO-MATCHA HIROHITO

Kvalitný bio-čaj s dobrým posolstvom

Zloženie: 100% Zelený bio-čaj Bio-Matcha. Jemne mletý práškový japonský bio-čaj z mäkkých dužinatých častí listov výberových čajovníkov.
Množstvo čaju v plechovke:
40g
Druh čaju:
Camellia sinensis
Kultivary čajovníkov: Špeciálna slávnostná receptúra z kultivarov: Okumidori おくみどり(奥緑) + Saemidori (さえみどり)+ Asanoka 朝の香 + Tsuyuhikari 御前崎茶-つゆひかり
Kvalita:
Vysoká ceremoniálna úroveň
Doba zberu:
Jarný zber
Dĺžka zatieňovania čajových záhrad pred zberom: 3 týždne
Spôsob zatieňovania: Priame
Spôsob zberu: Ručný zber bez použitia techniky
Pestovateľská oblasť:
Vulkanické hory Kirishima, Kagoshima, Japonsko
Nadmorská výška:
200 - 500m
Kultivácia:
BIO, EKO, ORGANIC. Kontrolované japonské ekologické poľnohospodárstvo.
Pestovanie:
Bez použitia chemických hnojív a pesticídov.
Stupeň špeciálneho japonského "praženia":
6/10
Spôsob mletia spracovaného produktu Tencha na Bio-Matcha Heiwa:
Kamenné mlyny

Balenie: Čaje je hermeticky uzatvorený v špeciálnej čajovej plechovke, ktorá zaručuje dlhú životnosť a kvalitu čaju.
Odporúčanie:
Po otvorení odporúčame čaj spotrebovať čo najskôr (max do 6 mesiacov).

Krajina pôvodu: Japonsko
Ekologický dovozca a distribútor: BONSAI SLOVAKIA - ČAJOVŇA DOBRÝCH ĽUDÍ sro. Nitra

Typ spracovania:

 • Čajové kríčky sa pred jarným zberom výrazne zatieňujú čiernymi textíliami a rohožami. Znížená svetelnosť, aktivizuje produkciu chlorofylu v listoch. Čajové listy sú po zatienení sýto tmavozelené, obsahujú maximum chlorofylu, antioxidantov a ďalších účinných látok.
 • Púčiky a mladé čajové lístky sa zberajú výhradne ručne.
 • Po zbere sa čajové listy zaparia a oddelí listová dužina od žilnatiny. Len z kvalitnej dužiny bez stoniek a žilnatiny sa vytvorí Tencha.
 • Tencha sa melie na kamenných mlynoch na mimoriadne jemný, ceremoniálny čajový prášok. Tak vzniká pravá Matcha.

Kultivary čajovníkov v špeciálnej čajovej receptúre Hirohito:

Okumidori おくみどり  奥緑 + Saemidori さえみどり+ Asanoka 朝の香 + Tsuyuhikari 御前崎茶-つゆひかり

Camellia sinensis cv. Okumidori

OKUMIDORI  おくみどり (奥緑) = NESKORÁ, ROZVÍJAJÚCA SA ZELEŇ

Odroda Okumidori alebo Oku-midori bola vyšľachtená krížením japonských kultivarov Yabukita x Shizuoka Zairai #16″ (静岡在来16号). Podarilo sa to Japonskému Národnému inštitútu čaju v meste Kanaya v Shizuoke, ktorý si tento nový japonský kultivar zaregistroval v roku 1974.

Okumidori má menšie listy ako klasická Yabukita a zberať sa začína asi týždeň po nej, pretože vyzrievanie trvá tomuto čajovníku o čosi dlhšie.

Okumidori je dobrý, odolný a mrazuvzdorný kultivar. Pôvodne sa šľachtil na produkciu čajov typu Sencha no výborne sa hodí aj na zatieňované čaje typu Kabusecha, Matcha (Tencha) a Gyokuro. Charakterom sa podobá na klasickú Yabukitu, často sa vysádzajú čajové záhrady Yabukity a Okumidori vedša seba, pretože sa tak predlžuje obdobie zberu a odrody sa k sebe výborne hodia. Veľmi často sú súčasťou zaujímavých čajových zmesí a receptúr.

Kultivar Okumidori je obľúbený vďaka svojej peknej zelenej farbe s menším podielom žltých odtieňov a vynikajúcej chuti nálevu.

Camellia sinensis cv. Saemidori

SAEMIDORI さえみどり = JASNÁ ZELEŇ

Saemidori je veľmi zaujímavým a perspektívnym japonským čajovým kultivarom. Bol vyšľachtený v roku 1990 krížením variet Yabukita x Asatsuyu.

Púčiky a listy Saemidori vyzrievajú veľmi skoro a na jar sa zbierajú ako prvé spomedzi všetkých kultivarov - už 2 týždne pred zberom tradičnej japonskej Yabukity.

Výnimočné čaje pochádzajú najmä zo stále aktívneho vulkanického pohoria Kirishima na juhu ostrova Kyushu neďaleko Kagoshimy. Pôda mimoriadne bohatá na minerály sa snúbi s tými najlepšími vlastnosťami Saemidori. Kultivar nielen úžasne vynikne po zatieňovaní pri produkcii čajov Matcha a Gyokuro ale prirodzene obsahuje aj veľa antioxidantov a čaje majú výraznú chuť umami.

Saemidori má rado svetlo a teplo, preto sa mu na sopečných svahoch Kirishimy tak výborne darí. Menej sa už pestuje v severnejšej a chladnejšej Shizuoke, takže pohľad ponad čajové kríčky Saemidori na posvätnú horu Fuji je zriedkavý.

Camellia sinensis cv. Asanoka

ASANOKA 朝の香 = VÔŇA RÁNA

Asanoka je naozaj skvelým, luxusným kultivarom čaju. V Japonsku sa zatiaľ pestuje málinko, no o to lepšie čaje z nej smerujú do sveta.

Asanoka bola vyšľachtená v Kagoshime krížením klasickej odrody Yabukita a čínskeho kultivaru s názvom Hiramizu #1 (平水1号). Výskumný ústav čaju Tea Research Institute v Chiran (Kagoshima) ukončil jej v roku 1994 a oficiálne bola Asanoka zaregistrovaná o dva roky neskôr.

Asanoka je pekný a bujný čajovník. Zdobia ju tenké a mäkké elipsovité žltozelené lesklé listy, dobre znáša chlad aj slabší mráz. Odrezky výborne zakoreňujú a preto sa dajú rýchlo a spoľahlivo rozmnožiť a vypestovať nové čajové kríky. Asanoka miluje svetlo a vietor.

V listoch sa počas vyzrievania vyvinie mnoho aminokyselín. Preto má nálev čaju zreteľnú sladkú,osviežujúcu chuť a príjemnú podmanivú vôňu, s veľmi výraznou chuťou umami. A to nehovoríme o pozitívnych zdravotných účinkoch a príjemnom prebudení organizmu, čo je príjemné najmä zrána.

Často sa používa do veľmi zaujímavých čajových zmesí a receptúr, ktorým dáva svoj charakter.

Patrí k najkvalitnejším japonským čajom. Má výbornú vôňu, farbu i chuť.

Kultivar Tsuyuhikari 御前崎茶-つゆひかり

TSUYUHIKARI 御前崎茶-つゆひかり= SVETLO ROSY

Jeden z najlepších čajových kultivarov Japonska.

Vznikol krížením materského kultivaru Shizu-7132 a otcovského kultivaru Asatsuyu vo Výskumnom ústave čaju Shizuoka Prefectural Tea Research Institute. Výskum a šľachtenie boli ukončené v roku 2001.

Tsuyuhikari vyniká najmä znamenitou chuťou a príjemnou vôňou čaju. Dobre sa mu darí najmä v oblasti Shizuoka, kde sa čajovníky Tsuyuhirari stále viac vysádzajú.

Patrí k skorým kultivarom, zberá sa o dva dní skôr ako klasická japonská Yabukita. Je dobre rastúci, silný a extrémne odolný voči chorobám a škodcom. Znesie najviac chadu a ľahkého mrazu zo všetkých japonských kultivarov.

Listy má Tsuyuhirkari menšie, oválne, žiarivo zelené. Čím sú vyzretejšie, tým sú tmavšie.

Nálev čaju z kultivaru Tsuyuhikari je krásne smaragdový, osviežujúci s výraznou chuťou umami a jemnou vôňou kvetov ale aj ihličia.

Obsahuje dostatok teínu, je aktivizačný a vhodný najmä na skoré rána. Prebúdza.

Kultivar Tsuyuhikari 御前崎茶-つゆひかり

Kultivar Tsuyuhikari 御前崎茶-つゆひかり

Kultivar Tsuyuhikari 御前崎茶-つゆひかり

Kultivar Tsuyuhikari 御前崎茶-つゆひかり

BIO-MATCHA HIROHITO 40g

BIO-MATCHA HIROHITO 40g

BIO-MATCHA HIROHITO 40g

BIO-MATCHA HIROHITO 40g

 BIO-MATCHA HIROHITO 40g

Upozornenie:

 • Jemný práškový čaj je hygroskoický, ľahko prijíma vlhkosť. Odporúčame otvárať balenie čaju na suchom mieste (nie nad horúcou vodou). Jemný prášok tendenciu vytvárať malé hrudky. Preto sa odporúča pred šľahaním čaju presitovať ho v matcha dóze so sitkom a lopatkou.
 • Na svetle Matcha rýchlo stráca svoju sýtu zelenú farbu. Svetlocitlivosť je prirodzenou vlastnosťou pravého, prírodného a neprifarbovaného čaju Matcha.
 • Preto Matchu nenechávajte dlho otvorenú na svetlom a vlhkom mieste.

Klasická príprava čaju: Čaj matcha pripravujeme v širokej miske Chawan. Naberieme cca 2-3 g čaju Matcha a zalejeme ho 1 - 3 Dl vody. Vodu pred zaliatím necháme prejsť varom a vychladíme ju na 70 °C.
Čaj v miske chawane šľaháme bambusovou metličkou do bohatej peny.
S chuťou vypijeme. Na zdravie!

Modrená príprava čaju: Čaj Matcha môžeme pripravovať i na studeno, rozšľahaním čaju v studenej vode. Odprúčame ho ako veľmi zdravý termoregulačný drink počas dňa.
Z čaju Matcha odporúčame pripraviť si i chutné drinky s mliekom alebo džúsmi.

Čaj je hermeticky uzatvorený v dokonalej plechovke a chránený pred vonkajšími vplyvmi.

čaj matcha kyoto ikuyo no makashi 30 gr

Matcha je zelený čaj z dužiny listov kvalitných jarných listov. Melie sa na veľmi jemný prášok na kamenných mlynoch.

čaj matcha kyoto ikuyo no makashi 30 gr

Matcha obsahuje veľa chlorofylu a železa. Preto je tak intenzívne zelená.

matcha kyoto ikuyo no mukashi 30g

Kvalitné druhy čaju Matcha sa používajú aj pri výrobe neodolateľných praliniek plnených matchou a aj do čajovej čokolády Samurai. Sú to špeciality Čajovne dobrých ľudí.

matcha kyoto ikuyo no mukashi 30g

Matcha sa klasicky šľahá bambusovou metličkou v širokej miske chawan do bohatej peny.

matcha kyoto ikuyo no mukashi 30g

V lete si môžete Matchu nasypať aj priamo do studenej vody a premiešať. Získate veľmi osviežujúci a termoregulačný nápoj.

matcha kyoto ikuyo no mukashi 30g

Toto je jedna z obľúbených receptúr Čajovne dobrých ľudí. Matcha jemne sladená domácim syrupom s pomarančovým džúsom - výborný chutný a obľúbený drink.

matcha kyoto ikuyo no mukashi 30g

Čaj Matcha sa výborne hodí aj k mlieku. Dá sa s ním pripraviť ako horúci alebo studený drink.
Obidve receptúry patria k súčasnej japonskej čajovej moderne.

caj matcha

Čaj Matcha sa pred šľahaním zvykne pretrieť cez sitko, podobne ako sa pred pečením osieva múka. Čaj bude ľahký a bez hrudiek.

caj matcha

Matchu nakupujeme priamo od producentov v Japonsku. Dbáme na jej pravosť a kvalitu.

caj matcha

POZOR! Matcha patrí momentálne k najfalšovanejším čajom. Pretože okrem klasickej, dokonalej a zdravej Matchi, ktorej výroba je drahá, Japonci produkujú zelený práškový čaj - GREET TEA POWDER. Používajú ho do pečiva, jedál, zmrzliny... Vyzerá skoro rovnako, no nie je to Matcha. Do tohto práškového čaju za melú čajové listy bez výberu, ktoré sa predtým nezberali, alebo sa hádzali ako hnojivo pod kríčky. Tento prášok nemá ani zďaleka také zdravotné účinky ako pravá MATCHA.

A práve pod označením Matcha sa zelený čajový prášok často vozí do Európy a aj k nám na Slovensko.

BIO-MATCHA HEIWA

MATCHA (TEN-CHA)  Čaj japonských rituálov a klasických čajovní

HISTÓRIA PRÁŠKOVÉHO ČAJU MATCHA V SKRATKE

Za dynastie Sung sa pil najmä šľahaný práškový čaj. Pod útokmi mongolských kmeňov vedených chánom Kublajom ustal v Číne rozvoj čajových rituálov. Naopak, v Japonsku doba čaju priala. Vznikali romantické čajové školy a v cisárskych záhradách sa budovali čajovne. Ku slovu prišiel mních Eisai a po ňom najslávnejší čajový majster Sen no Rikjú a japonský čajový ceremoniál čanoju. Soľ bola navždy vypustená z čaju a Japonsko prvý raz predbehlo Čínu v dokonalosti, prepracovanosti a obľube čajových rituálov, pri ktorých sa metličkou šľahal práškový čaj matča. Obľúbené boli čawany nedokonalého vzhľady a wabi, štýl prostoty.

MATCHA

 BIO-MATCHA HIROHITO 40g

BIO-MATCHA HIROHITO 40g

PRÁŠKOVÁ MATCHA... a kamenné mlyny na čaj

 1.  Čajové kríčky sa pred zberom na 2 týždne zatieňujú, aby čaj mal veľa chlorofylu.
 2.  Odstráni sa žilnatina a len z najlepšej časti listu sa vysuší medziprodukt ten-cha.
 3.  Ten-cha sa melie na kamenných mlynoch na jemný prášok proti smeru hodinových ručičiek.
 4.  Jeden obrat mlynčeka trvá, kým pomaly počítate do 3.
 5.  Jemná matča sa pozmetá a preoseje cez husté sitko.
 6.  Hneď si môžete sami vyšľahať čestvý vlastný čaj

MATCHA

MATCHA

Nameľte si matchu vlastnými rukami

Roztočiť japonské kamenné mlyny a namlieť si vlastnú matchu z kvalitných originálnych lístočkov tencha si môžete aj u nás, priamo v Čajovni dobrých ľudí. Naučíme Vás i správne si vyšľahať matchu v krásnom chawane bambusovou metličkou. Odporúčame. Je to zážitok...

MATCHA

  PRÍPRAVA ČAJU MATCHA

 1.  Potrebujeme bambusovú naberačku chashaku, bambusovú metličku chasen a misku matcha-chawan.
 2.  Naberieme 2 naberačky prášku matča (1,5 kopcovitej čajovej lyžičky, 2 g  a nasypeme do misky.
 3.  Maximálne 80oC teplou vodou zalejeme matchu.
 4.  Použijeme na to 60 ml vody, čo je asi 1/3 objemu chawanu.
 5.  Bambusovou metličkou šľaháme matču s vodou rýchlym pohybom zápästia akoby sme písali písmeno m a w.
 6.  Matču vypijeme hneď po vyšľahaní,teda skôr, ako sa opäť usadí na dne misky.

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

VZORKY ČAJOV ZDARMA

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

 • BIO-MATCHA HIROHITO 40g

  Luxusná ceremoniálna cisárska bio-matcha, 40g

  TOP LEVEL JAPAN BIO-ORGANIC EKO

  € 89 s DPH

  Dostupnosť: Teraz vypredané

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie