ČAJOVÁ MISKA HLBINY VODY

ČAJOVÁ MISKA HLBINY VODY

JAPAN

Výška misky: 5,3 cm Priemer: 12,cm

€ 12,50 s DPH

Dostupnosť: Skladom

ČAJOVÁ MISKA HLBINY VODY

Výška misky: 5,3 cm
Priemer misky: 12,2 cm
Materiál: porcelán
Krajina pôvodu: Japonsko
Importér a distribútor: Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, sro.

ČAJOVÁ MISKA HLBINY VODY

JAPAN - Čajová miska 28JAPAN - Čajová miska 28JAPAN - Čajová miska 28

Japonský porcelán a keramika

je známy svojou kvalitou i vysokou estetickou úrovňou. Dekory na čajových miskách i čajníkoch vychádzajú z japonskej kultúry, filozofie a tradícií.

Keramické dielne a porcelánky sú sústredené do mestečiek so špecifickou atmosférou a dychom starého Japonska. Nachádzajú sa pozdĺž japonských ostrovov vždy v blízkosti ložísk dobrej hliny či kaolínu. V malých remeselných dielňach vyrábajú keramiku a porcelán majstri po stáročia. Skúsenosti sa dedia z generácie na generáciu.

Porcelán sa vyrába i v moderných porcelánkach z kvalitného kaolínu. Vyššia produktivita umožňuje lepšiu cenu produktov.

Z japonských čajových misiek je radosť piť čaj. Umocňujú pozitívny pocit a príjemný zážitok z čajovania.

"Dielne majstrov navštevujeme pri každej našej ceste do Japonska a sami denne používame japonské čajové misky doma i v Čajovni dobrých ľudí. Odporúčame! Privážame ich z Japonska s láskou a tešíme sa na každý nový dovoz, každý dotyk s japonským porcelánom a keramikou. ... Alenka a Vladimír Ondejčíkoví

 Výroba porcelánových misiek

 Výroba porcelánových misiek

 Výroba porcelánových misiek

 Výroba porcelánových misiek

 Výroba porcelánových misiek

 Výroba porcelánových misiek

AKO PRIPRAVIŤ DOBRÝ ČAJ:

Pripravte si v japonskej čajovej kanvičke z Tokoname čaj na viac nálevov. Nejde len o pekný každodenný rituál. Viacnálevová príprava čaju, pri ktorej čajové lístky zalejeme niekoľkokrát za sebou umožňuje dokonalé vylúhovanie zdraviu prospešných látok z čajových listov. je fyziologicky najsprávnejšia.

  • Dobrú vodu krátko prevaríme, nalejeme do prázdnej čajovej kanvičky, aby sme ju prepláchli a zahriali. Potom vodu z kanvičky vylejeme.

  • Do vlhkej a predhriatej kanvičky nasypeme cca 5g japonského čaju typu sencha, bancha, kokaicha, kukicha, konacha, gyokuro, kabusecha... Kanvičku zakryjeme vrchnáčikom potočíme ňou, aby sa čajové lístky lepšie spojili s vlhkosťou a uvoľnili prvú, veľmi príjemnú vôňu. Odkryjeme na kúsok vrchnáčik a privoniame. Vôňu pocitovo ťaháme až do starých zadných oblastí mozgu. Vôňa je jednou z najdôležitejších vlastností čaju a má na človeka veľmi pozitívny vplyv.

  • Lístky v kanvičke zalejeme vodou, ktorej teplota klesla na približne 70oC a necháme ich lúhovať 1-1,5 minúty.

  • Prvý nálev si zlejeme do blendovacej kanvičky alebo priamo do čajových misiek, z ktorých budeme čaj piť. Prudšími pohybmi sa snažíme z kanvičky získať i posledné kvapky čaju, ktoré vychádzajú z čajových lístkov. Posledné kvapky čaju sa považujú za najsladšie a dokážu veľmi pozitívne obohatiť chuť prvého nálevu. Japonci sa veľmi snažia, aby ich získali. Celokm posledná kvapka sa zvyčajne kvapne do misky najvzácnejšieho hosťa.

  • Čaj popíjame z misiek, kým mokré lístky zostávajú v teplej kanvičke. Teplé lístky čaju znovu zalejeme horúcou vodou. Lístky v žiadnom prípade nespia vychladnúť, ak sa tak predsa stane, čaj už nezalievame. Vychladnutý zelený čaj sa v starom Japonsku podával len odsúdencom na smrť.

  • Druhý nálev necháme lúhovať veľmi krátko menej ako minútu. Býva najsilnejší.

  • Tretí nálev lúhujeme dlhšie, 1-2 minúty a môžeme i zvýšiť teplotu vody.

  • Z kvalitného japonského čaju si môžeme pripraviť viac nálevov. Lúhovanie pri každom náleve o chvíľku predĺžime.

  • Každý nálev japonského čaju má svoj špecifický rozsah chutí a vôní. V prvom náleve je najviac ľahko rozpustného teínu a druhý a tretí nálev obsahujú najvac antioxidantov prospešných pre ľudské zdravie.
  • NA ZDRAVIE!

 Výroba porcelánových misiek

 Výroba porcelánových misiek

 Výroba porcelánových misiek

 Výroba porcelánových misiek

 Výroba porcelánových misiek

STAROSTLIVOSŤ O ČAJOVÚ KERAMIKU A PORCELÁN:

Čajovú keramiku i porcelán dôkladne umývame v teplej vode a odporúčame utrieť do sucha. Kanvičky nikdy vlhké nezatvárame, aby vo vnútri nestuchli. Nechajte radšej zložený alebo odsunutý vrchnáčik, kým nie sú úplne suché.

Čajové misky z porcelánu môžeme príležitostne umývať v umývačkách riadu, no oveľa lepšie je ručné umývanie.

 Výroba porcelánových misiek

 Výroba porcelánových misiek

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

VZORKY ČAJOV ZDARMA

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie