Späť

Svetový deň cestovného ruchu a čaj

Počet zobrazení: 4088

Svetový deň cestovného ruchu a Čajovňa dobrých ľudí25. 9. 2010 OC Mlyny, Nitra

Svetový deň cestovného ruchu

Hosťujúca krajina : ČÍNA

 

Program Čajovne dobrých ľudí:
1. Prezentácia čajových kanvičiek a čajový obrad so sprievodným slovom a hudbou 

2. Stánok na propagáciu a ochutnávku čajov 

3. výstava fotografií 12 najslávnejších čajových plantáží
 

Svetový deň cestovného ruchu

V roku 2010 si celý svet už po 29. krát pripomenie 27. septembra význam cestovného ruchu pre medzinárodnú spoluprácu, posilňovanie svetového mieru, ochranu prírody a kultúrneho dedičstva, znižovanie chudoby a nezamestnanosti vo svete a celkové zlepšovanie kvality života. Už vyše štvrť storočia je 27. september známy ako Svetový deň cestovného ruchu.
Valné zhromaždenie Svetovej organizácie cestovného ruchu (World Tourism Organization - UNWTO) na svojom III. zasadnutí v roku 1979 v Španielsku rozhodlo ustanoviť práve 27. september za Svetový deň cestovného ruchu (World Tourism Day - WTD). Konkrétny dátum osláv WTD - 27. september - bol vybraný z toho dôvodu, že v tento deň boli v roku 1970 prijaté stanovy WTO, najvýznamnejšej medzinárodnej organizácie v oblasti svetového cestovného ruchu, ktorá sa v decembri 2003 stala špecializovanou agentúrou OSN. Načasovanie osláv WTD je symbolické aj preto, že sa koná v čase, keď sa končí hlavná turistická sezóna na severnej pologuli a zároveň sa začína na južnej zemskej pologuli. Hlavným zmyslom WTD je vyzdvihnutie cestovného ruchu, jeho sociálnych, kultúrnych, politických a ekonomických hodnôt a jeho prínosu pre celkový rozvoj spoločností.
Na zasadnutí WTO v Istanbule , Turecko , sa v októbri roku 1997 rozhodlo Valné zhromaždenie vymenovať hostiteľské krajiny každý rok, aby táto konala ako partnerská organizácia k oslave Svetového dňa cestovného ruchu.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info