Späť

Šťastie ako kvapky vodopádu...

Počet zobrazení: 2710

Šťastie ako kvapky vodopádu...

Šťastie ako kvapky vodopádu...

Cesta bez zvodidiel a bez krajnice stúpala v prudkých serpentínach ponad hlbokú roklinu až nahor k Vodopádu zeleného draka.

Padajúce prúdy vody akoby poskladané z miliónov krištáľovo čistých kvapôčiek s vlastnou identitou a jasným žiarením padali dole, nižšie a nižšie, zlievali sa v spleti malých jazierok a zase sa rozdeľovali na húfy drobných kvapiek, aby sa s ľahkosťou rozleteli ponad tmavé balvany preklenuté mostíkmi z bambusu.

Až celkom dole mohutnosť horskej riečky spútala jedinečnú individualitu kvapôčiek vodopádov do jediného súvislého toku.

Aj náš život, hoci sa javí ako jediný kontinuálny tok bytia, sa skladá z jednotlivých presne špecifikovaných okamihov s vlastnou chuťou, vôňou a emóciami.

Hlboké pocity šťastia nezvyknú trvať dlho. Akoby boli len malými žiarivými kvapôčkami vodopádu, ktoré sa snažíme zachytiť a zapamätať si ich skôr, ako sa stanú neurčitou súčasťou toku.

Tak nečakajme, čo pekné nám život prinesie. Vytvárajme si sami tisíce drobných žiarivých okamihov, v ktorých stojí zato žiť.


Alenka a Vlado Ondejčíkoví

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie