Späť

Harmonizujúca sila spevu

Počet zobrazení: 3106

Harmonizujúca sila spevu

Anjelske spevy

 

anjelske spevy

 

ŽIVOT - ÚRYVOK Z ČLÁNKU : 

 

SABINA z Bratislavy ani tesne pred koncertom nevie, čo bude spievať. Piesne vraj dostane „zhora“, a preto ich nazýva anjelské. Majú dodať energiu, tlmiť bolesti a harmonizovať ľudí.


Sedí s privretými očami a ja čakám, čo zaspieva. Zopne ruky a prosí anjelov o pomoc. V sále je aj pani Mária, ktorá si už asi pred mesiacom prvý raz odskúšala pôsobenie tajomných piesní pani Sabiny. Vtedy na koncerte mala pocit chladu, potom ju rozbolela hlava, ale napokon sa cítila skvele.

 

Originálne piesne
Pani Sabina spieva. Bez orchestra! Počúvam pieseň, snažím sa chytať slová: sude povati, kesu lepotu, tu leri, ten doci, kesu lam..., ale nerozumiem. Je to akýsi zvláštny jazyk. Speváčka má príjemný hlas, lahodí uchu, upokojuje. Privriem oči, je mi dobre, myšlienky v hlave mi prestali bláznivo tancovať a mám pocit, že ma ten spev ťahá do niečoho tajomného. A nevyrušuje ma ani bubon, jediný hudobný nástroj, ktorý používa a z ktorého sa šíria akési vibrácie. Sabina spieva, bubnuje, chvíľu priveľmi energicky, ale nie rušivo. Spev prestane a znie len bubon.

 

Tajomne, priam magicky, ako to poznáme z niektorých filmov, kde sa šaman o niečo pokúša, potom presvedčivo a hneď jemne. Napokon zostane ticho. Telo mám akoby ľahšie, je mi naozaj dobre. Pani Márii tiež: „Opäť som cítila ten chlad, ale bude to v pohode. Naozaj to má silu. Jedna pani mi rozprávala, že po takom koncerte si zabudla v sále barly, pomocou ktorých prišla, lebo ju bolelo koleno. Iste, bolesť sa jej ešte vrátila, ale už nie v takej intenzite.“ A čo si o tom myslí pani Sabina?
„Už som zvyknutá na podobné reakcie, niektorí majú dokonca chvíľkami nutkanie na zvracanie. Dochádza totiž k intenzívnemu čisteniu a otvárajú sa energetické čakry, cez ktoré prijímame životnú silu. Väčšina ľudí nepozná túto možnosť samoliečenia, a preto sa vyskytujú aj rôzne zdravotné ťažkosti. Harmonizácia alebo čistenie tela je proces, ktorý nie je vždy príjemný. Ale napokon sa každý cíti lepšie.“

 

Nerozumie textu
Po koncerte som sa pani Sabiny spýtala, o čom vlastne spievala. „O dobrote a nekonečnej láske, ktorá otvára ľuďom srdcia. Ja tiež textu nerozumiem, nikto mu nerozumie. Nie je dôležité analyzovať slová, ale naladiť sa na ne ako na prúd liečivej sily, ktorá z nich vychádza a harmonizuje nás. Za tie roky, čo spievam, som mala mnoho príležitostí presvedčiť sa o liečivom vplyve tých piesní,“ vysvetlila pani Sabina.

 

Ani jednu pieseň nedokáže zopakovať. Vždy sú to iné slová a melódie. Preto jej ani nemôže „vypadnúť“ text. A prečo používa bubon? „Pomocou neho sa lepšie naladím na čistú lásku, ktorú prijímam a zároveň vysielam do priestoru. Na tú sa sústreďujem počas spievania. Okrem toho vibrácie z bubna majú takisto veľmi pozitívny vplyv na zdravie,“ prezradila mi.
Podmienkou je veriť v uzdravenie. Výsledkom by mal byť pocit šťastia a radosti. Málo? Veľa? Myslím si, že dosť, veď väčšina ľudí je stále zamračená.

 

Spievala v kluboch
Spievať tieto piesne pani Sabina začala pred siedmimi rokmi. Až vtedy sa v nej prejavila tá schopnosť. Príležitostne občas spievala medzi kamarátkami. Raz sa jej jedna priznala: Sabina, neviem, ako je to možné, ale po tých tvojich pesničkách som dostala menzes. A to som ho už nemala deväť mesiacov. To bola prvá skúsenosť. Potešilo ju to. Začala spievať v klube dôchodcov aj v Klube dobrej nálady v Petržalke, kde boli onkologicky chorí pacienti. Chodila medzi nich a pomáhala im. Vedela ako, veď tiež prekonala túto chorobu. Začala najmä s liečením duše, čo je pri všetkých závažných ochoreniach podľa nej to najdôležitejšie. „Ak totiž človek zostáva uzavretý v smútku a týra sa otázkami, na ktoré nevie nájsť odpoveď, nemôže prijímať vitálnu silu a liečiť sa,“ tvrdí pani Sabina.

 

Mnohí z tých, čo si vypočuli jej nevšedné piesne, sa priznali, že im bolo potom lepšie, mali menšie bolesti, ba dokonca, že zmizli. Ako si to vysvetľuje? „Tie piesne prichádzajú z vyšších anjelských sfér, preto majú vysokú liečivú silu. Nie všetko, čo sa deje okolo nás, sme schopní pochopiť alebo vysvetliť, a predsa to funguje. Vyčerpaný človek má v sebe veľa blokov, ktoré bránia vo voľnom prúdení životnej sily. Tieto piesne ich môžu odstrániť a potom sa bude cítiť lepšie. No za predpokladu, že je schopný tomu veriť.“


Autor: Život
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie