Späť

ČAJE TYPU GABA

Počet zobrazení: 14429

MAGAZÍN BONSAJ A ČAJ: Podľa výsledkov vedeckých a medicínskych štúdií je GABA, kyselina gama-amino-maslová esenciálna pre metabolizmus mozgu jeho správne funkcie. Jej dopĺňanie do organizmu je často zanedbávané. GABA môže pomôcť redukovať stres, strach, depresie, zlepšiť spánok a imunitu.

ČAJE TYPU GABA

GABA – KYSELINA GAMA-AMINO-MASLOVÁ 

Čaje typu GABA sao dporúčajú sa na podporu mozgovej činnosti, na správne vedenie vzruchov neurónmi, pretože GABA je neurotransmiter. Čaj podporuje i vytvorenie rovnováhy vnútorného prostredia.

Podľa výsledkov vedeckých a medicínskych štúdií je GABA, kyselina gama-amino-maslová esenciálna pre metabolizmus mozgu jeho správne funkcie. Jej dopĺňanie do organizmu je nevyhnutné, no často zanedbávané. GABA môže pomôcť redukovať stres, frustráciu, strach, depresie a zlepšiť kvalitu spánku. Podľa klinických štúdií dostatok kyseliny gama-amino-maslovej stimuluje imunitu a môže indokovať tvorbu HGH - rastového hormónu, ktorý spomaľuje procesy starnutia a pomáha zlepšeniu fyzickej a psychickej kondície. Dostatok GABA kyseliny v organizme môže zvyšovať sexuálnu aktivitu u mužov i žien a tiež produkciu kolagénu, ktorý pomáha uchovať si pružnú a hladkú pokožku bez vrások. Naopak, nízke hladiny GABA kyseliny môžu zapríčiniť nepokoj, náladovosť, nervozitu a u žien poruchy menštruačného cyklu.

GABA TEA

ČAJ GABA

Čaj GABA bol vytvorený na základe výskumu japonských vedcov vedených Dr. Tsusidom vo výskumnom čajovom experimentálnom centre v japonsku v rokoch 1987–1998. Japonský vedecký tým sa dopracoval k veľmi zaujímavým a sľubným výsledkom, v ktorých sa zaoberali aj účinkom vákua na čajový list, výsledkom bola technológia produkcie čaju GABA.

Podľa vedcov čaj GABA  vyniká najmä vysokým obsahom kyseliny gama-amino-maslovej, podľa ktorej ostal i svoje meno GABA. V Japonsku je známy aj ako Gabaron a v Číne ho nazývajú Jin Bai Long.
GABA čaj sa spracováva nezvyklým spôsobom za využitia vákua, do ktorého sa vlhké lístky vkladajú 7 x počas 32 hodín.

Gaba  -   Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, sro., Nitra

ČAJ GABA môže pomôcť zdraviu človeka

Nálev z lístkov čajov typu GABA sa odporúča piť, ak chceme:
· piť čaj s vysokým obsahom antioxidantov
· zlepšiť činnosť mozgu, prenos vzruchov neurónovými dráhami
   a ich funkčnosť
· inhibovať vznik a rozvoj nádorových ochorení
· znižovať nebezpečenstvo vzniku rakoviny.
· znižiť hladinu tukov i cholesterolu v krvi
· znižiť krvný tlak
· pomôcť zmierniť dôsledky požívania alkoholu
· redukovať stres, frustráciu, strach, depresie
· zlepšiť kvalitu spánku
· posilniť imunitu organizmu
· spomaliť procesy starnutia
· pomôcť zlepšeniu fyzickej a psychickej kondície
· uchovať pružnú a hladkú pokožku

Gaba - čaj - Dovozca do SR a distribútor:  Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, sro., Nitra

PRÍPRAVA ČAJU:

Jednonálevová príprava:
5 g čaju GABA zalejeme 70-90°C teplou vodou, ktorá prešla varom a lúhujeme 4-5 minút. Pijeme čerstvý a teplý.

Viacnálevová príprava:
Čaj GABA je viacnálevový čaj a odporúčame ho pripravovať niekoľkostupňovým zalievaním. Takouto metódou sa z čajových lístkov dokáže uvoľniť najviac esenciálnych látok.

5 g - 8 g čajoviny zalejeme v malej kanvičke vodou horúcou 70 - 90°C. Lúhujeme cca 1 minútu a málev zlejeme do premiešavacej kanvičky alebo priamo do misiek, z ktorých nálev pijeme. Počas popíjana čaju čajové lístky zaleje znovu na 1 minútu. Čajový nálev zlejeme a vypijeme. 

Takto čajovinu opakovane zalievame niekoľkokrát za sebou. Týmto spôsobom sa čajové lístky dostatočne vylúhujú a cez bunkové steny suchých lístkov sa do nálevu dostane oveľa viac látok ako pri jedinom zaliatí.

Dôležitá poznámka:
Čaje zalievame počas jedného posedenia, kým sú v kanvičke teplé. Ak lístky vychladnú čaju už viac nezalievame!

GABA tea

Magazín Bonsaj a čaj
Text, fotografie: RNDr. Alena Ondejčíková, RNDr. Vladimír Ondejčík
Čajovňa dobrých ľudí, Nitra

Čaje typu GABA môžete nájsť aj v našom e-shope

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie