Späť

ČAJ S THAJSKÝM LESNÝM MNÍCHOM

Zaujímavé stretnutie s človekom, ktorý napriek tomu, že žil kedysi život v bohatstve odišiel do ústrania, venoval sa meditáciám a našiel nový spôsob myslenia a života. Pri niesol so sebou čaje z liečivých pralesných bylín a každý prítomný dostal ako darček náramok posvätený recitáciou 50 lesných mníchov alebo prívesok s podobizňou veľkého thajského duchovného majstra.

ČAJ S THAJSKÝM LESNÝM MNÍCHOM

V Čajovni dobrých ľudí v Nitre konal príjemné stretnutie. Čaj s thajským lesným mníchom.

Stretnutie s človekom, ktorý napriek tomu, že žil kedysi život v bohatstve odišiel do ústrania, venoval sa meditáciám a našiel nový spôsob myslenia a života. Pri niesol so sebou čaje z liečivých pralesných bylín a každý prítomný dostal ako darček náramok posvätený recitáciou 50 lesných mníchov alebo prívesok s podobizňou veľkého thajského duchovného majstra.

Zaujímavý bol i pohľad na vzácnu relikviu, skryštalizovaný úlomok kosti osvieteného thajského duchovného majstra. Ajahn Samphao Dhammasaro je už 19 rokov thajským lesným mníchom. Dlhý čas žil v jaskyniach a pralesoch v Laose, Thajsku a Barme s divokými kmeňmi a divokou zverou. Je žiakom Luanghta Maha Boowu, arahata, najväčšieho thajského učiteľa.

Jeho slová do slovenčiny preložila budhistická mníška Machee Erika, ktorá predtým pracovala v našej čajovni. Vstup na akcie a ochutnávky Čajovne dobrých ľudí je zdarma, no ďakujeme všetkým, ktorí prispeli na DANU – dobročinnú zbierku pre mníchov.

ČAJ S THAJSKÝM LESNÝM MNÍCHOM

lesný mních

ČAJ S THAJSKÝM LESNÝM MNÍCHOM

ČAJ S THAJSKÝM LESNÝM MNÍCHOM

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie