Momordica - Gohyah 80g

Momordica - Gohyah 80g

Čaj z horkých tekvičiek podporuje metabolizmus glukózy. Udržuje hladinu cukrov v normálnom limite. = Zdravotné tvrdenie EU

€ 6,95 s DPH

Dostupnosť: Skladom

MOMORDICA - GOHYAH -Kukva, Ampalaya

Čaj z horkých tekvičiek podporuje metabolizmus glukózy. Udržuje hladinu cukrov v normálnom limite. = Zdravotné tvrdenie EU

Zloženie: Momordica charantia, plody (fructus)
Hmotnosť: Uvedená cena je za 80 g čajoviny.
Krajina pôvodu: Vietnam
Importér a distribútor: BONSAI SLOVAKIA - ČAJOVŇA DOBRÝCH ĽUDÍ sro. Nitra

Momordica - Gohyah

Importér čajov: Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, Nitra

Gohyah

 

Zaujímavou bylinou, využívanou v mnohých krajinách Ázie, sú tzv. horké tekvičky (Momordica charantia L.) najčastejšie známe ako Gohyah alebo Ampalaya. Táto rastlina je pôvodná v juhovýchodnej Ázii a južnej Číne, kde sa z nej pripravujú chutné jedlá a aj čaj známy ako Gohyah.

KULINÁRSKA POCHÚŤKA
Tekvičky Gohyah majú prirodzene horkú chuť, ktorá je výrazná v polievkach a šalátoch pripravených z ich plodov. V Číne sa často pripravujú pochúťky z bravčového mäsa pražením s horkými tekvičkami. Indovia ich zvyknú nakladať do octu podobne ako my uhorky a špecialitou Srí Lanky je slávny sambal pripravovaný z horkých tekvičiek, kokosového mlieka a čilli papričiek. V Mjanmarsku (Barme) sa pripravuje zaujímavý šalát z horkých tekvičiek, cibule a cesnaku.

Gohyah - čaj z horkých tekvičiek

DETI SLNKA A DAŽĎA
Pretože horké tekvičky rýchlo rastú a sú veľmi nenáročné na pestovanie, nájdeme ich pri mnohých vidieckych usadlostiach. Sú to pevné popínavé rastliny, ktoré milujú slnko a teplý dážď, a preto sa vysádzajú pri plotoch a priečeliach domov, aby sa tak využil ich tieň. Počas sezóny sa medzi ich hustými listami objavujú výrazne žlté kvety a neskôr malebné tekvičky.
V oblasti Filipín, Vietnamu a okolitých krajín sa vyskytujú i divokorastúce horké tekvičky, väčšina sa ich však už dnes pestuje.

UŽITOČNÉ PLODY
Plody horkých tekvičiek majú veľmi zaujímavý vzhľad. Pripomínajú uhorky dlhé 10-13 cm. Keď sú mladé, majú bledozelenú farbu, ktorá sa mení na sýtozelenú, a po prezretí sa sfarbia na žlto až oranžovo. Povrch tekvičiek je typicky hrčkatý. Nezrelé tekvičky sú veľmi horké vďaka obsahu momordicínu. To sa dá upraviť správnou kulinárskou úpravou, napríklad odstránením stredovej dužiny so semenami a nasolením.

gohyah

ČAJ GOHYAH
Čaj Gohyah (3-5 g) zalejeme vriacou vodou a lúhujeme cca 5 minút.
Môžeme ho piť aj vychladený s kockami ľadu, pomarančovým džúsom, medom a citrónom.

odkaz

Článok publikovaný v magazíne © BONSAJ A ČAJ
o HORKÝCH TEKVIČKÁCH:
TU

Gohyah-Ampalaya

Marek, 25.5.2018 19:51:59

Uvedeny vyrobok,susene tekvicky goyah su naozaj vynikajuce,mam zvyseny diabetes,o niekolko desatin ako je norma a mozem potvrdit ze niekolkonasobne pitie caju z uvedenych tekviciek trikrat denne moj problem vyriesilo....caj pijem dalej,je velmi prijemnej chuti a navyse-velmi rychlo sa od neho zaspava....dakujem,odporucam tento 100 percentny vyrobok

Nový komentár

* (Povinné)

Ďalšie obľúbené produkty:

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

  • Momordica - Gohyah 80g

    Čaj z horkých tekvičiek podporuje metabolizmus glukózy. Udržuje...

    € 6,95 s DPH

    Dostupnosť: Skladom

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info