Turmalín

Turmalín

Čierne turmalíny (skoryl) patria k silným minerálom používaným v mineraloterapii. Ponúkame Vám krásne brazílske kryštály, ktoré sme priviezli na Slovensko po našej návšteve Brazílie a a Argentíny.

€ 490 s DPH

Dostupnosť: Skladom

Čierny turmalín sa nazýva aj elektrický kameň, pretože pri zahriatí a trení sa na jeho povrchu vytvára elektrické pole. Označuje sa tiež ako Prameň mladosti a Kameň šamanov. Odporúča sa nosiť ho blízko srdca, ktoré posilňuje.

Čierny turmalín ochraňuje človeka pred pôsobením negatívnych energií prameniacich z prostredia alebo z negatívnych vzťahov iných ľudí k nám. Uvoľňuje blokády a eliminuje škodlivé žiarenia počítačov, mobilných telefónov, televízorov a ostatných žiaričov. Používa sa i na deaktiváciu patogénnych zón. Upokojuje i ľudí ľahko podliehajúcich nervozite, hnevu, stresu a podráždeniu.

V mineraloterapii sa používa aj na liečenie zápalov nervov, štítnej žľazy, na zvýšenie imunity, pri srdcovocievnych ochoreniach a chudokrvnosti. Traduje sa, že uľahčuje pôrod a prináša jasné sny, pretože chráni pred nočnými morami. Mierni bolesti a odporúča sa prikladať ho na postihnuté miesta. Vďaka tvaru kryštálov, zemitému charakteru a pevnosti je predurčený na liečenie problémov s chrbticou.

Turmalíny vytvárajú hranolovité kryštály, často pozdĺžne ryhované, ktoré môžu mať na priereze zaoblený trojuholníkový tvar. Vyskytujú sa aj v podobe celistvých a kompaktných agregátov.

Turmalínový rad tvorí sedem rozličných odrôd: elbait (viacfarebný), skoryl (čierny), buergerit a dravit (hnedý), rubelit (ružový), verdelit (zelený) a uvit (čierny, hnedý a žltozelený).

 

Nový komentár

* (Povinné)

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

  • Turmalín

    Čierne turmalíny (skoryl) patria k silným minerálom používaným v...

    € 490 s DPH

    Dostupnosť: Skladom

Prihlásenie