KEMURI-CHA EXCLUSIVE

KEMURI-CHA EXCLUSIVE

TOP LEVEL EKO

Kunsei kōcha - Japonský čierny čaj nadymovaný nad drevom zo sudov od wisky.

Varianty produktov

  • € 24,90 s DPH

  • € 49,80 s DPH

  • € 105,83 s DPH

  • € 211,65 s DPH

  • € 398,40 s DPH

€ 24,90 s DPH

KEMURI-CHA EXCLUSIVE

Unikátny japonský čierny čaj nadymovaný nad drevom zo sudov od wisky.

Krajina pôvodu: Japonsko
Kultivar: Yabukita
Plantáž: Shizuoka, Shimada
Zber: jar 2020

Importér a distribútor: BONSAI SLOVAKIA - ČAJOVŇA DOBRÝCH ĽUDÍ sro. Nitra

Prinášame Vám ďalšiu unikátnu čajovú novinku z Japonska.
KEMURI-CHA EXCLUSIVE je unikátny japonský dymový čaj.

Čajové záhrady:
Čajové kríčky sa pestujú Shizuoke v oblasti Shimada, južne od posvätnej hory Fuji, v údolí rieky Oi-gawa, ktorá vyteká z Japonských Álp a tu sa vlieva do Tichého oceánu. Tu majú svoje čajové záhrady i farmári rodiny Matsumoto, ktorí sa venujú pestovaniu čaju od dôb japonských šogúnov. Po rozpustení šogunátu si japonskí samuraji hľadali nové zamestnanie a mnohí z nich sa začali venovať pestovaniu čaju najmä v oblasti Shizuoky.

KEMURI-CHA EXCLUSIVE

SHIN-KO-CHA EXCLUSIVE

Matsumoto

Rodina Matsumoto a čaj:
Rod Matsumoto sa venuje pestovaniu čaju už dlhé generácie. V roku 1930 začali oficiálne i s výrobou a spracovaním čaju. Hiroki Matsumoto, dnešný čajový majster je pionierom v produkcii dymových čiernych čajov.

Špecialitou dnešných dní je u týchto producentov čierny japonský čaj nadymovaný nad tlejúcim drevom z drevených sudov od wisky, ktoré pochádzajú z pálenice Ichiro a dokonca aj priamo z Londýna.

To dáva čaju unikátnu špecifickosť. Čaj svojou dymovou vôňou určite osloví milovníkov tmavých ťažších čajov, najmä čínskeho čaju Lapsang Soušong.

Dymové čaje sú výborné i studené chladené ľadom. Nič, len ľad a čaj...
No výborný je aj ako súčasť miešaných drinkov, ktorým svedčí tmavý charakter a dymový aftertaste čaju.

Čaj získal striebornú medajlu na prestížnej Medzinárodnej čajovej degustačnej súťaži v roku 2014.

Chagusaba UNESCO Globally Important Agricultural Heritage System

Metóda pestovania - Chagusaba茶 草場:
UNESCO Globally Important Agricultural Heritage System
Starodávna metóda Chagusaba typická pre udržateľné poľnohospodárstvo vedie k neobvykle kvalitnému, sladkému a zdravému čaju.
Vzácny, prastarý, tradičný spôsob farmárčenia sa nazýva Chagusaba.

Chagusaba UNESCO Globally Important Agricultural Heritage System

V Shizuke, v údolí rieky Oigawa, kde sa dopestoval aj tento čaj, sa uplatňuje metóda Chagusaba tak, ako pred storočiami. Poľnohospodárske plodiny vrátane čajovníkov sa pestujú obklopené polo-prírodnými trávnatými porastmi bohatými na divokú flóru. Pestovaniu čaju to veľmi prospieva. Na jeseň, po pokosení a vysušení tráv sa mulč bohato sype do brázd pod čajové kríky. Trávy obsahujú veľa kremíka a živiny, ktoré sa uvoľňujú do pôdy, výrazne ovplyvňujú chuť a vôňu čaju. Okrem toho trávny mulč udržiava pôdu v chladných zimných mesiacoch v teple, bráni rastu buriny a uchováva dostatok vlhkosti pri koreňoch čajovníkov.

Touto prírodnou metódou sa zlepšuje kvalita čaju a zachováva sa vysoká biodiverzita poľnohospodárskej oblasti. Je to zriedkavý príklad symbiózy poľnohospodárskej produkcie a zachovania biodiverzity prírodného prostredia, z ktorej majú osoh obe strany.

Chagusaba UNESCO Globally Important Agricultural Heritage System

Farmárčenie metódou chagusaba sa objavilo na území Japonska už pred 10 000 rokmi.
Čajoví farmári, ktorí produkujú vzácne japonské čierne čaje, starú agronomickú metódu Chagusaba obnovili. Považujú ju za veľmi dôležitú pre produkciu kvalitného čaju.
V trávnatých porastoch kvitne napríklad sedem japonských byliniek jesene: seri, nazuna, hahakogusa, hakobe, koonitabirako, kabu a diakon. Kvety z trávnych porastov okolo čajových záhrad sa nazývajú chabana a používajú sa do ikebany na zdobenie miestnosti počas tradičného japonského čajového obradu.

Chagusaba má vysokú biodiverzitu vďaka pravidelnému koseniu, vylúčeniu pasenia dobytka na týchto lúkach, a zákazu vypaľovania tráv. Chagusaba je ojedinelým globálnym príkladom integrácie čajových záhrad a pasienkov.

Potvrdzuje to i certifikát GIAHS a UNESCO.

Chagusaba UNESCO Globally Important Agricultural Heritage System

Chagusaba UNESCO Globally Important Agricultural Heritage System

Japonský čierny čaj.

Nový komentár

* (Povinné)

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info