RUBY - unikátny rubínový čaj

RUBY - unikátny rubínový čaj

Celolistový sypaný čierny fermentovaný čaj

Varianty produktov

  • € 17,90 s DPH

  • € 35,80 s DPH

  • € 76,08 s DPH

  • € 152,15 s DPH

  • € 286,40 s DPH

€ 17,90 s DPH

RUBY - unikátny rubínový čaj

Zloženie: 100% Camellia sinensis, kultivar čajovníka so zaujímavo aromatickými listami.
Typ čaju: čierny čaj
Listy:
prirodzene rovné
Oxidácia:
100% oxidácia
Praženie čaju:
ľahké
Doba
zberu a spracovania: leto 2021, ručný zber i spracovanie
Krajina pôvodu: Taiwan
Pestovateľská oblasť: Sun Moon Lake
Doprava: Letecká, vákuové balenia čajov
Importér a distribútor: Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí sro. Nitra

Čaj RUBY patrí medzi čajové zaujímavosti ostrova Taiwan. Taiwan sa preslávil najmä vďaka svojráznym jemným krátko fermentovaným čajom typu oolong. Taiwanské oolongy vynikajú krásnou prirodzenou kvetinovou arómou. Takúto neopakovateľnú arómu má však aj taiwanský rubínový čaj RUBY.

Čierny čaj sa na ostrove Taiwan spracovával iba v jedinej čajovej fabrike pri Jazere Slnka a Mesiaca (Sun Moon Lake). Dnes produkuje čierny čaj v malom množstve aj niekoľko menších producentov čaju. Osobitná pozornosť, aká sa venuje zberu a spracovaniu čaju u týchto výrobcov, špecializovaných na produkciu čajov vysokej kvality, posúva úroveň taiwanských čajov vysoko nahor. 

RUBY patrí k nezabudnuteľným čajom. Na európskom trhu patrí k úplným novinkám, no už si získal medzi znalcami a milovníkmi čaju výsostné postavenie vďaka svojej výraznej medovej vôni, plnej chuti a sýtej farbe nálevu. Svojou príjemnou energiou pomáha odpútať sa od návyku na kávu.

 ruby - rubínový čaj

Ruby Tea Taiwan

Ruby Tea Taiwan

Ruby Tea Taiwan

Príprava čaju:

Odporúčame viacnálevovú prípravu čaju na čajovom mori.

Do čínskej alebo taiwanskej čajovej kanvičky s objemom cca 200 – 250 ml nasypeme čajové lístky (5-7 g). Prepláchneme ich horúcou vodou, ktorá sa hneď zleje. Voda čaj prepláchne, preparí a prebudí.

Čajové lístky v kanvičke následne zalejeme vodou horúcou 95-100 °C ( Taiwanci používajú na často vriacu vodu) a necháme lúhovať 1 minútu.

Nálev zlejeme do pomocnej kanvičky, aby sa premiešal a bnol homogénny a nalejeme ho do misiek. Odporúčame použiť vysoké voniatka a z nich preliať čaj do plytkejších misiek na pitie, aby ste si užili príjemnú vôňu čaju. Používanie misiek na vôňu – voniatok je tradičný taiwanský spôsob prípravy a podávania čaju.

Teplé lístky v kanvičke zalejeme ešte niekoľkokrát podľa chuti, čaj je viacnálevový. Lúhovanie po druhom náleve po minúte predlžujeme.

Ruby Tea Taiwan

Nový komentár

* (Povinné)

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info