KATE-BENIFUKI® EXTRA

KATE-BENIFUKI® EXTRA

Unikátny japonský zelený vedecký čaj.

Varianty produktov

 • € 14,50 s DPH

 • € 29 s DPH

 • € 61,63 s DPH

 • € 123,25 s DPH

 • € 232 s DPH

€ 14,50 s DPH

KATE-BENIFUKI® EXTRA

Unikátny japonský zelený vedecký čaj.

Sypaný japonský listový čaj
Kultivácia:
čaj je pestovaný za podmienok ekologického organického poľnohospodárstva

Dovozca do SR a distribútor: Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, sro., Nitra

KATE BENIFUKI EXTRA ORGANIC

Podľa japonských vedcov čaj Kate-benifuki obsahuje stokrát viac metylovaných katechínov (EGCG ) ako bežný zelený čaj.

Práve vysoký obsah týchto látok v čaji môže efektívne pôsobiť proti prejavom alergií, sennej nádche, katarom a zahlieňovaniu dýchacích ciest. 

KATE BENIFUKI EXTRA ORGANICKATE BENIFUKI EXTRA ORGANIC

Základom čaju Kate-benifuki je kvalitný kultivar čajových kríkov s vysokým obsahom katechínov v listoch. Tento kultivar je prirodzene vitálny a mimoriadne odolný proti vplyvom vonkajšieho prostredia. Následne spracovanie nazberaných lístkov je pre tento čaj špecifické. Lístky čaju sa zberajú skoro na jar no spracovávajú sa o niekoľko mesiacov neskôr. Tento proces zrenia zvyšuje obsah metylovaných katechínov v čaji.

Metylované katechíny obsiahnuté v čaji boli študované vzhľadom na ich antialergickú povahu. Vďaka nim a ďalším látkom čaj môže celoročne pomáhať v boji proti alergiám a potláčať aj ich zvýšený sezónny výskyt. Metylované katechíny sú ľahko vstrebateľné tenkým červom a dlhšie zostávajú v krvi ako bežné katechíny. To môže pomôcť ľuďom vyrovnať sa s alergickými prejavmi.

Japonskí vedci i výskumníci z mnohých ďalších krajín venujú štúdiu účinkov tohto čaju zvýšenú pozornosť a ľudia ich výskum dopĺňajú vlastnými skúsenosťami. Mnohí z nich si už jarné obdobie alebo cesty do prírody bez tohto čaju nevedia ani predstaviť.

Čaj Kate-benifuki je veľmi príjemným japonským čajom. Má drobný list, príjemnú vôňu a žltozelený nálev.

 KATE BENIFUKI EXTRA ORGANICKATE BENIFUKI EXTRA ORGANIC

KEDY VÁM MÔŽE ČAJ KATE- BENIFUKI POMÔCŤ:

· odporúča sa pre výrazné antialergické vlastnosti
· môže pomôcť pri senných nádchach
· pri podráždeniach, upchatom nose i pri svrbení očí
· celoročne i sezónne pri výskyte alergií
· pri zyšovaní obranyschopnosti organizmu
· pri zelpšovaní telesného metabolizmu

PRÍPRAVA ČAJU KATE-BENIFUKI:

Jednonálevová príprava:

5 g čaju zalejeme 70-90°C teplou vodou, ktorá prešla varom
a lúhujeme 4-5 minút. Pijeme čerstvý a teplý.

Viacnálevová príprava:

Čaj je viacnálevový čaj a odporúčame ho pripravovať niekoľkostupňovým zalievaním. Takouto metódou sa z čajových lístkov dokáže uvoľniť najviac esenciálnych látok.

5 g - 8 g čajoviny zalejeme v malej kanvičke vodou horúcou 70 - 90°C.

Lúhujeme cca 1 minútu a málev zlejeme do premiešavacej kanvičky alebo priamo do misiek, z ktorých nálev pijeme.

Počas popíjana čaju čajové lístky zaleje znovu na 1 minútu. Čajový nálev zlejeme a vypijeme.

Takto čajovinu opakovane zalievame niekoľkokrát za sebou. Týmto spôsobom sa čajové lístky dostatočne vylúhujú a cez bunkové steny suchých lístkov sa do nálevu dostane oveľa viac látok ako pri jedinom zaliatí.

Dôležitá poznámka:
Čaje zalievame počas jedného posedenia, kým sú v kanvičke teplé.

Povychladnutí čaj nikdy nepijeme a studené čajové lístočky nezalievame! Vychladnutý čaj už neprospieva zdraviu! Platia aj ďalšie rady, ktoré popisujeme pri prípravy čaju pre deti.

Čaj pijeme v kúrach, teda 3 týždne každý deň, 1-2x do  dňa. 

 

ČAJ KATE-BENIFUKI PRE DETI:

Keďže dostávame veľa otázok na to, či môžu deti piť tento čaj a ako ho pripraviť, tu je odpoveď. 

Čaj Kate-benifuki je vo svojej podstate zeleným čajom zo špeciálneho kultivaru čajovníka. Zelený čaj deti môžu piť v menšom množstve ako dospelí, v nízkej koncentrácii a vtedy, keď sa potrebujú preliečiť. Pre deti odporúčame druhý, tretí a ďalšie nálevy čaju, pretože len prvý nálev obsahuje teín, ktorý je ľahko rozpustný a uvoľní sa hneď pri prvom zaliatí lístkov čaju horúcou vodou.

Čaj Kate-benifuki odporúčame piť v kúrach, to znamená každy deň počas 2-3 týždňov 1krát denne.

Čaj pre dieťa si pripravíme takto: 

 1. Prvý nálev:
  1-2 g čaju (menej ako 1/2 čajovej lyžičky zalejeme 1,5 Dl vody, ktorá prešla varom a potom sa schladila na cca 75oC. Lúhujeme 1-1,5 minúty. Tento nálev vypje dospelý, pretože obsahuje teín, aktívnu látku, ktorá nie je veľmi vhodná pre malé deti.
 2. Druhý nálev:
  Mokré čajové lístky zalejeme ešte raz rovnakým množstvom vody ako predtým a lúhujeme 1,5-2 minúty. Potom nálev zlejeme do šáločky a ponúkneme vypiť dieťaťu. 
 3. Tretí nálev:
  Postup opakujeme, teda mokré čajové lístočky v čajníčku opäť zalejeme, necháme lúhovať 1,5-2 minúty , nálev zlejeme a opäť môžeme ponúknuť dieťaťu.
 4. UPOZORNENIE: Čaj sa takto viackrát zalieva počas jedného posedenia. Nie, že prvý nálev si urobíme ráno a druhý na obed! Čajové lístky musia zostať v kanvičke teplé! Aj nálev sa pije teplý (nie zase zohriaty). To je podmienka liečivosti čaju. Čaj sa pije vždy teplý a čerstvý. Ak vám lístky čaju už vychladli, alebo dieťa čaj nevypilo a on celkom vychladol, už mu ho nedávajte a urobte si nový čerstvý čaj!
 5. Čaj Kate-benifuki je mimoriadne účinný, ale účinok bylín je vždy veľmi individuálny. Ak Má vaše dieťa alergie alebo astmu, odporúčame pohľadať, čoho v živote sa bojí, čo mu vadí natoľko, že sa s tým nevie vyrovnať. Tieto choroby majú svoju podstatu v psychike. Čaj Kate-benifuki pri ich liečbe môže veľmi pomôcť. 
 6. A najmä: Odporúčame, aby ste si z pitia čaju urobili malý príjemný rodinný rituál a zapojili aj dieťa do prípravy a podávania čaju. Nebojte sa, že niečo vyleje alebo rozbije. Čaj nepite v chvate a nenúťte dieťa rýchlo ho vypiť a hneď niekam utekať. Užite a vychutnajte si čaj! Ponúknite ho dieťaťu takým spôsobom, aby pitie čaju bolo pre dieťa odmenou a aby sa na to tešilo. Pitie čaju okrem liečivých látok dáva dobrý pocit zo spoločného posedenia s rodičmi. To dáva dieťaťu istotu. A existenčnú - rodinnú istotu dieťa s alergiou najviac potrebuje.
 7. Čaj pre dieťa môžete pripravovať takýmto spôsobom 1 x denne.

Pri vážnejších ochoreniach alebo pochybnostiach odporúčame konzultovať podávanie čaju s ošetrujúcim lekárom.

RNDr. Alena Ondejčíková
Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, Nitra
 

 

Uložiť

dostupnosť

ján, 9.6.2016 21:29:22

dobrý deň, kedy plánujete naskladniť tento čaj?Ďakujem za odpoveď.

Re: dostupnosť

Alenka Ondejčíková, 9.6.2016 23:40:17

Dobrý deň, z Japonska priletí čerstvý čaj na budúci týždeň, pár dní budú trvať formality a rozbory, takže asi po vyše týždni bude v predaji.

toto je jedina vec, co mi pomaha proti a...

Eva, 22.3.2016 21:46:18

toto je jedina vec, co mi pomaha proti alergii. ci uz ako prevenzia, alebo pocas...za par dni nadcha a kasel totalne zmiznu

Re: toto je jedina vec, co mi pomaha proti a...

Alenka Ondejčíková, 22.3.2016 21:52:39

Sme tomu úprimne radi. Tento čaj pomohol už mnohým ľuďom. My sami ho nosíme so sebou v ruksaku na dlhé cesty ako prvú pomoc a už sa nám veľakrát osvedčil. Napríklad pri zápaloch oči a iných náhlych podráždeniach, čo v Ázii môžu rýchlo vzniknúť.

Čaj Benifuki

Lenka, 22.7.2014 14:34:19

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat syn 4 roky má pylovou alergii, čaj Benifuki mu pomáhá. Má za sebou 3 týdenní kúru. Jak dlouho může tento čaj pít? Můžu mu ho připravovat celou sezónu tj. od března do října nepřetržitě? Moc děkuji za odpověď.

Čaj Benifuki

Lenka, 11.7.2014 13:17:04

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, já a syn jsme alergici, pijeme 14 dní čaj Benifuki. Začala jsem na sobě pozorovat, že chodím více čurat. Je možné, že čaj je močopudný nebo také čistí močové cesty? Jinak co se týče alergie máme se synem klid. Děkuji

Re: Studený čaj

Štefan, 19.6.2014 22:20:37

Dobrý deň, Chcel by som sa spýtať, že konkrétne aké nepriaznivé účinky má pitie studeného zeleného čaju? Ďakujem

, 15.6.2014 10:24:42

Rada by som sa spytala na tento caj benifuki ci je dostupny aj v Ziline dakujem za odpoved velmi by som si si chcela kupit ..

Re: cold_teas

, 26.2.2014 15:06:08

Zelený čaj sa má piť čerstvý a teplý, teda čo najkratšie po lúhovaní, najlepšie len pár minút. Zaliať ho a nechať dve hodiny chladnúť jeho účinku rozhodne neprospieva. Preto sa aj odporúča viacnálevová príprava čaju, kde sa čaj zalieva menším množstvom vody, po minúte lúhovania sa zleje a naleje do malých misiek, v ktorých má hneď pitnú teplotu. nemusí sa čakať, ani nijak ochladzovať. To sa opakuje niekoľkokrát. Rooibos sa môže piť aj studený, lapacho sa odporúča tiež piť čo najskôr bez státia. Čierny čaj sa môže piť aj studený, no ak ho pijete ako teplý nápoj, pije sa tiež hneď po lúhovaní bez dlhého, hodinového chladnutia, ktoré mení jeho charakter. Kate-benifuki je mimoriadny, veľmi účinný čaj, ale je dobre piť ho tak, ako sa má. nechať ho hodinu stáť v šálke alebo kanvičke, kým pobehujeme za inými povinnoťami mu neprospieva.

cold_teas

tepo, 26.2.2014 13:22:59

A pitie ciernych cajov, roibosov alebo napr Lapacho caju odstateho na izbovu teplotu? Tiez sa to neodporuca?

Studený čaj

Blažo, 25.5.2013 17:01:36

Stále tu spomínate že čaj by sa nemal piť studený ale neviem presne pochopiť čo myslíte tým studený pre niekoho je studený keď má 5°C príp. 20°C stupňov pre niekoho 40 stupňov tiež nemám rád čaj moc horúci a pijem ho vtedy keď má teplotu približnú môjmu telu, teda keď ho pijem ma príjemne jemne zahreje ale nepáli... je aj tento čaj už studený? a po akej dobe keď vychladne dochádza k tým zmenám ktoré škodia po pol hodinke hodinke prípadne dvoch ?

Ľadový čaj

Janka, 1.5.2013 10:12:02

Som prekvapená, že sa zelený čaj nemá piť studený. Blíži sa leto a my sme si hovorili, že si spravíme zelený čaj, dáme do chladničky a budeme piť chladený. Tak teraz neviem....

Roman, 1.1.2013 16:24:18

Eśte posledná otázka prepáčte ,teraz ma iba napadla :P ,nevadí ked čaj neprecedím ale pijem ho spolu s lístkami ?

Zelený čaj

Roman, 1.1.2013 16:18:40

Veľmi pekne ďakujem za info ste zlatá . Ešte prosím Vás pozeral som si časopis ktorý vydávate na vašej stránke je v niektorom čísle niećo písane aj o príprave čaju respektíve správna príprava čajov ?

Re: Zelený čaj

Alenka Ondejčíková, 1.1.2013 15:12:15

Ak máte rád veľmi silný čaj a lúhujete ho dlho, v tom nevidím problém. No veľmi nepriaznivé pre ľudský organizmus je pitie STUDENÉHO (= vychladnutého) zeleného čaju. Čaj je aktívna a látka a vychladnutím nálevu sa v ňom menia vlastnosti jednotlivých zložiek na veľmi nepriaznivé. Najsprávnejšia je viacnálevová príprava kvalitných zelených čajov, pri ktorej sa čajové lístky lúhujú niekoľkokrát za sebou v malom objeme vody, vždy krátko. To platí pri jednom posedení, kým je čaj teplý. Môžete si čaj lúhovať aj dlho a iba jeden raz, no lúhovanie ukončite skôr, ako čaj vychladne. Zelený čaj sa má piť čerstvý a teplý - ak má pomáhať a nie škodiť. Radšej zvýšte objem zaliatych čajových lístočkov, aby ste dostali dostatočne silný čaj podľa Vašich predstáv.

Zelený čaj

Roman, 1.1.2013 13:59:59

Dobrý deň Prosím Vás chcel by som sa opýtat ,dlho hľadám odpoveď na túto otázku a neviem si dať radi ,čítal som na internete že zelený čaj by sa mal pit teplý a dlźka lúhovania by mala byt krátka/1-3min/ ale keď ja mám strašne rád silné čaje a pripravujem si zelený čaj nasledovne kávovú lyźicku zeleného čaju zalejem 80-90 stupnovou vodou luhujem dovtedy kým ćaj uplne nevychladne a pijem ho studený tak mi chutí . Prosím je takáto príprava správna ?

Re: Re: priprava

Peter, 28.6.2012 16:34:15

Čaj ktorý sa viac krát zalieva sa pije tak, že sa vypije každý nálev samostatne a nemiešajú sa tieto nálevy. Každý nálev má svoje špecifické vlastnosti (chuť, vôňu ako aj obsah účinných látok atď.). Jedno čínske príslovie hovorí \"Piť zelený čaj na druhý deň je ako vypiť jed...\" Takže na základe vyššie uvedeného vami navrhovanú prípravu neodporúčam. Pokiaľ nemáte možnosť robiť čaj cez deň skúste ho macerovať cez noc v ľadničke v studenej vode. Je však otázne ako sa vyluhujú aktívne látky, ktoré sú v čaji obsiahnuté. {C}Citácia Neznámy: {C}Citácia Neznámy: Prosím Vás je možné si čaj Kate-benifuki pripraviť aj den dopredu a zliať všetky výluhy spolu? Samozrejme po príprave ktorú ste popísali v članku.Totiž po pití zeleného čaju nemôžem spať a preto by som si ho chcel vziať do práce v termoske. Je to možné? Nerád by som znehodnotil tak kvalitný a zdravy čaj. Dakujem. {/C}{/C}

Re: priprava

, 26.4.2012 10:50:18

{C}Citácia Neznámy: Prosím Vás je možné si čaj Kate-benifuki pripraviť aj den dopredu a zliať všetky výluhy spolu? Samozrejme po príprave ktorú ste popísali v članku.Totiž po pití zeleného čaju nemôžem spať a preto by som si ho chcel vziať do práce v termoske. Je to možné? Nerád by som znehodnotil tak kvalitný a zdravy čaj. Dakujem. {/C}

Re: 1.trimester

Alenka Ondejčíková, 5.4.2012 10:00:50

Kate-benifuki je zelený čaj. Tak, ako sme už uvádzali, nezistili sa žiadne negatívne účinky na tehotné ženy. Ak máte obavy informujte sa u svojho lekára, či je pre Vás pitie zeleného čaju možné. Pite ho s mierou a ak by ste sa chceli vyhnúť teínu, čaj zalejte, lúhujte 1 minútu, tento prvý nálev dajte vypiť niekomu inému, čaj zalejte hneď druhý raz, lúhujte znovu 1 minútu a môžete ho piť. Takto si pripravte aj ďalšie nálevy. Väčšina teínu sa nachádza v prvom náleve, je ľahko rozpustný. Môžete začať pitie Kate-benifuki aj tak, že si ho pripravíte, keď ho potrebujete. Kým budú trvať jeho účinky, nemusíte si ho pripraviť znovu. Tým chcem povedať, že nemusíte začať intenzívnou kúrou, ale vyskúšajte ho pozvoľne. Tento čaj je veľmi účinný, tak verím, že pomôže aj Vám. Držím palce a želám krásne a príjemné očakávanie Vášho dieťatka. A veľa šťastia a zdravia. Pre mňa osobne boli tehotenstvá najkrajšie obdobia života, tak želám, aby ste mali tiež krásne spomienky na tento krásny čas.

1.trimester

ereh, 5.4.2012 09:10:49

Dobrý deň, vyššie ste písali, že tento čaj sa môže piť aj v tehotnosti. Ja by som si len chcela overiť, či sa môže začať s 3týždňovou kúrou aj v počiatočnom štádiu tehotnosti /2.-3 týždeň/, pretože lieky už nemôžem a teraz mám silnú alergiu. Čaj už doma mám/došiel mi tento týždeň/, netrpezlivo čakám na odpoveď.Ďakujem. :)

Re: teplota vody

Alenka Ondejčíková, 18.2.2012 12:54:21

Ak Vám voda zovrie napríklad vo varnej kanvici, prelejte ju po tom do sklenej, keramickej alebo porcelánovej kanvice alebo nádoby. Tam teplota klesá rýchlo. Čas (niekoľko minút) závisí od množstva vody a od materiálu nádoby, v ktorej je naliata. Vhodnú teploty vody na zaliatie zeleného čaju merajú čajovníci tak, že na nádobu s vodou položia ruku. Ak je horúca, no pri krátkom dotyku nepopáli, tak má voda tú správnu teplotu. Je to overené a praktické pravidlo.

teplota vody

katka, 18.2.2012 12:29:32

Dobry den, chcela by som sa spytat,ze kedy ma voda teplotu 70 stupnov? Ako dlho treba asi cakat od zovretia,aby vychladla na pozadovanu teplotu? Dakujem!

Re: Radiacia?

Alenka Ondejčíková, 18.11.2011 18:27:28

Kate-Benifuki sme vozili so Šizuoky a posledná várka pochádza z Kagošimy, z južného cípu Japonska. Radiácia bola kontrolovaná pred odoslaním čaju v Japonsku a ešte raz aj po jeho prílete na Slovensko, ešte pred jeho preclením. Preverujú sa všetky čaje z Japonska. Vozíme len čaje, ktoré nemajú radiáciu.

Radiacia?

Roman, 9.11.2011 21:38:54

Dobry den, z ktorej oblasti je tento caj? Trochu sa obavam zbytkovej radiacie vzhladom k tohtorocnemu nestastiu vo Fukushime. Dakujem za odpoved

Odpoveď: priprava

Alenka Ondejčíková, 11.5.2011 21:13:09

Odpoveď pre: milan-ASUS Čaj je tým účinnejší, čím je čerstvejší. Zliať nálevy dokopy by sa veľmi principiálne dalo, no najlepšie by bolo nájsť si v práci čas, urobiť si čajovú prestávku na zaliatie čerstvého čaju. Deň dopredu si čaj nepripravujte, státie mu neprospieva. Pite ho čerstvý a teplý, vtedy má svoju silu.

Kate-benifuki v Bratislave

Alena Ondejčíková, 11.5.2011 21:08:53

Špeciálny japonský čaj Kate-benifuki dodávame do Bratislavy napríklad do Sakura Tea Baru na Záhradníckej 46. Z nášho webu si ho môžete objednať tak, že kliknete hore vedľa jeho obrázku na KOŠÍK a vyplníte objednávku. Čaj Vám pošleme obratom.

Re: Re: JAPONSKÝ ZELENÝ ČAJ BENIFUKI

Elena S., 11.5.2011 20:51:24

{Byvam v Bratislave. Kde v Bratislave by som si tento caj mohla kupit. Pripadne ako sa da objednat. }

Re: Re: JAPONSKÝ ZELENÝ ČAJ BENIFUKI

, 11.5.2011 20:48:49

{C}Citácia Neznámy: {C}Citácia Neznámy: Dobrý den, dá sa tento čaj kúpiť aj v Čechách? Ďakujem {/C} Tento čaj do Čiech zatiaľ nedodávame, ale môžeme ho zaslať aj zo Slovenska.{/C}

priprava

milan-ASUS, 9.5.2011 18:50:11

Prosím Vás je možné si čaj Kate-benifuki pripraviť aj den dopredu a zliať všetky výluhy spolu? Samozrejme po príprave ktorú ste popísali v članku.Totiž po pití zeleného čaju nemôžem spať a preto by som si ho chcel vziať do práce v termoske. Je to možné? Nerád by som znehodnotil tak kvalitný a zdravy čaj. Dakujem.

Re: Re: tehotenstvo

Alena Ondejčíková, 30.3.2011 18:09:16

Takže experti z Japonska mi práve napísali, že nepoznajú žiadne výhrady, prečo by tehotné ženy nemohli piť čaj Kate-benifuki. Doteraz nie sú známe riziká. Tehotné ženy by sa mali riadiť vlastnou intuíciou a rešpektovať svoje pocity a chute. Samozrejme platí všetko s mierou. S pozdravom Alena Ondejčíková

Re: tehotenstvo

, 30.3.2011 15:32:54

Kate-benifuki je vo svojej podstate zelený čaj. Podľa japonských zdrojov pitie zeleného čaju prospieva vitalite tehotných žien. Odporúčajú piť druhý a ďalšie nálevy čaju, nie prvý nálev obsahujúci teín. Teín (kofeín) by mohol tehotenstvo ohroziť, ak by jeho denný príjem prekračoval 600 mg, to je asi 16 konvičiek čaju - prvého nálevu. Kate-benifuki by nemalo robiť žiaden problém v tehotenstve, ak žene prirodzene chutí, ale napísala som do Japonska, aby mi odpovedali na túto otázku. Napíšem sem odpoveď, hneď ako mi Japonci odpovedia. S pozdravom Alena Ondejčíková

Re: druha/dalsia kúra

Alena Ondejčíková, 30.3.2011 15:17:34

Kate-benifuki sa pije počas celej sezóny, keď hrozia alergie. Až potom sa robí prestávka. Podľa skúseností našich klientov 1x denne piť čaj kate-benifuki je postačujúce, ale to je individuálne. Možete ho piť aj na noc takým spôsobom, že z neho pripravíte viac nálevov (prvý nálev lúhovaný 1-1,5 min., ktorý obsahuje prakticky všetok teín vylejete, lístky zalejete ešte raz a tento druhý a ďalšie nálevy môžete piť aj na noc, nie sú prebúdzajúce. Držím palce, aby Vám Kate-benifuki pomáhalo tak, ako najlepšie dokáže.

tehotenstvo

Magda Orlovská, 30.3.2011 11:43:33

Smie sa Kate-benifuki užívať aj počas tehotenstva?

druha/dalsia kúra

Anna Kákošová, 11.2.2011 09:33:14

Dobry den, chcela by som sa este spytat kedy (po akom case od prvej kury) sa moze zacat nova/druha/dalsia kura. Manzelovi pripravujem caj rano a pije ho teda len 1x denne. Odporuca sa 1-2x denne. On je silny alergik (pele, roztoce, potraviny, prach, ...), astmatik, ma Crohnovu chorobu a velmi by som mu chcela pomoct aj inak ako len liekmi. Trosku sa obavam, ci pitie 1x denne bude postacujuce, no viackrat to nestiham (na noc mu uz zeleny caj nemam odvahu podavat). Dakujem za odpoved, prajem pekny den, anna.

macerácia

Alena Ondejčíková, 6.2.2011 10:57:53

Kate-benifuki sa dá pripraviť aj maceráciou, no úprimne, neviem, či jeho účinky budú celkom nezmenené. Čaj sa maceruje tak, že do dobrej pramenitej studenej vody sa nasype trochu čaju (5 g) a nechá sa macerovať 10-20 minút. Objem vody a množstvo čaju sa menia podľa toho, aký výrazný čaj si chcete pripraviť. Ne je to fixné. Môžete zvoliť množstvá ako pri jednorázovej príprave za tepla, alebo na pomalé celodenné popíjanie si môžete urobiť aj veľmi jemný čaj - zopár lístkov (1-2 g) na 1,5 l vody a macerovať ich počas celého dňa a zároveň pomaly popíjať. Tak sa to robí v Ázii, keď sa ide niekam na turistiku do hôr a človek si so sebou berie fľašu vody - s čajom je lepšia a pôsobí termoregulačne.

macerácia

Anna Kákošová, 2.2.2011 19:46:23

Dobry den, chcela by som sa informovat ci sa da caj benifuki proti alergiam pripravit maceraciou a pit ho tak studeny. Ak ano, ma rovnako liecive ucinky? Ako presne postupovat pri maceracii? Dakujem!

Cukor

Alena Ondejčíková, 30.10.2010 16:53:24

Cukor sa dá pridať vždy, ale je to strašná škoda, navyše, ak má čaj pôsobiť liečivo.

Cukor

Andrej, 30.10.2010 12:33:39

Čaje mám rád. Ale dá sa do neho pridať cukor, lebo chuť samotných biliniek moc nemusím. Ďakujem

Re: Pre deti

Alenka Ondejčíková, 13.10.2010 11:14:08

{C}Citácia Neznámy: Dobrý deň, mám doma dve malé dievčatá vo veku 1 a 3 roky. Obidve majú alergiu, menšia trpí vďaka tomu aj ekzémom a staršej to prechádza do astmy. Chcela by som vyskúšať tento čaj, ale neviem aké je dávkovanie pri takých malých deťoch a či ho vôbec môžu? {/C} Áno deti môžu piť tento čaj, ale čím sú menšie, tým nižšiu koncentráciu a vždy len druhý , tretí a ďalší nálev. Podrobnejší popis sme pridali hore priamo do textu o príprave čaju Kate-benifuki.

Re: JAPONSKÝ ZELENÝ ČAJ BENIFUKI

Alenka Ondejčíková, 13.10.2010 11:10:01

{C}Citácia Neznámy: Dobrý den, dá sa tento čaj kúpiť aj v Čechách? Ďakujem {/C} Tento čaj do Čiech zatiaľ nedodávame, ale môžeme ho zaslať aj zo Slovenska.

Re: ako liek

Alenka Ondejčíková, 13.10.2010 11:08:32

Ćaj Kate-benifuki odporúčame piť v kúrach, teda po dobu 3 týždňov každý deň 1-2 krtát podľa potreby. Popis na prípravu nájdete hore pri popise čaju Kate-benifuki.

Re: benifuki

Čajovňa dobrých ľudí, 13.10.2010 10:27:15

{C}Citácia Neznámy: Ahoj chcem sa opýtať či tento čaj môžem dať piť aj mojej dcére ktorá má 2,5 roka? Má alergie! ďakujem Zuzana{/C}\r\n\r\nÁno, môžete, ale odporúčame pripraviť ho jemný a dieťaťu podávať druhý nálev, ktorý už neobsahuje teín, ale účinné látky nestráca. Keďže otázok na prípravu pre deti sme dostali viac, nájdete návod na detskú prípravu hore priamo v texte popisu čaju Kate-benifuki.

Pre deti

Rozália, 12.10.2010 13:51:18

Dobrý deň, mám doma dve malé dievčatá vo veku 1 a 3 roky. Obidve majú alergiu, menšia trpí vďaka tomu aj ekzémom a staršej to prechádza do astmy. Chcela by som vyskúšať tento čaj, ale neviem aké je dávkovanie pri takých malých deťoch a či ho vôbec môžu?

benifuki

Zuzana, 12.10.2010 13:48:40

Ahoj chcem sa opýtať či tento čaj môžem dať piť aj mojej dcére ktorá má 2,5 roka? Má alergie! ďakujem Zuzana

Re: Re: ako liek

Lucia, 11.10.2010 13:47:13

{C}Citácia Neznámy: {C}Citácia Neznámy: dobry den, tento rok ma zastihla silna alergia, nos, sliznica, dokonca aj pluca mam zahlienene. lieky len tlmia tento stav. vas caj benifuki vyzera podla popisu ako zazrak. urcite si ho objednavam, len ma zaujima davkovanie. budem ho uzivat ako liek kazdy den - ale kolko salok? a ake dlhe obdobie bez prestavky? dakujem{/C} ahoj, ja mam alergiu uz dlhsie obdobie a stale som bral len lieky alebo kvapky a podobne, ale nic mi nepomohlo. Toto je najlepsi liek podla mna, mne to velmi pomohlo, cele leto vpohode, a ak nejaky naznak tak som si dal caj a zase mi alergia zmizla. Z jednej davky, co je vlastne jedna cajova lyzicka si robim dva pohare caju, a beriem to dva az tri krat za den, cize vypijem tak 4-6 poharov. Mne to pomohlo za asi dva tyzdne, potom som ho prestal pit, a mozno aj mesiac som ho nepil a alergia zmizla.. ale ak budem mat zase nejaky naznak, ze sa mi vracia, tak ho jednoducho zacnem brat a mam to vyriesene..{/C} ahoj, tiez si myslim, ze mi dost pomaha - momentalne na imunitu. tak som zvedava, ako zvladneme jesen a potom jar. verim tomuto caju :).

Re: benifuki

Alena Ondejčíková, 6.10.2010 22:20:10

Odporúčame piť ho čistý, ale ak máte pocit, že by Vám čaj s medom viac vyhovoval, vyskúšajte.

JAPONSKÝ ZELENÝ ČAJ BENIFUKI

Dáša, 13.9.2010 19:58:36

Dobrý den, dá sa tento čaj kúpiť aj v Čechách? Ďakujem

benifuki

momo, 11.9.2010 12:39:26

chcel by som sa spytat,mozem si do caju pridat aj med alebo ho mam pit cisty???

Re: ako liek

Dan, 24.8.2010 13:39:42

{C}Citácia Neznámy: dobry den, tento rok ma zastihla silna alergia, nos, sliznica, dokonca aj pluca mam zahlienene. lieky len tlmia tento stav. vas caj benifuki vyzera podla popisu ako zazrak. urcite si ho objednavam, len ma zaujima davkovanie. budem ho uzivat ako liek kazdy den - ale kolko salok? a ake dlhe obdobie bez prestavky? dakujem{/C} ahoj, ja mam alergiu uz dlhsie obdobie a stale som bral len lieky alebo kvapky a podobne, ale nic mi nepomohlo. Toto je najlepsi liek podla mna, mne to velmi pomohlo, cele leto vpohode, a ak nejaky naznak tak som si dal caj a zase mi alergia zmizla. Z jednej davky, co je vlastne jedna cajova lyzicka si robim dva pohare caju, a beriem to dva az tri krat za den, cize vypijem tak 4-6 poharov. Mne to pomohlo za asi dva tyzdne, potom som ho prestal pit, a mozno aj mesiac som ho nepil a alergia zmizla.. ale ak budem mat zase nejaky naznak, ze sa mi vracia, tak ho jednoducho zacnem brat a mam to vyriesene..

ako liek

Lucia, 20.7.2010 08:32:38

dobry den, tento rok ma zastihla silna alergia, nos, sliznica, dokonca aj pluca mam zahlienene. lieky len tlmia tento stav. vas caj benifuki vyzera podla popisu ako zazrak. urcite si ho objednavam, len ma zaujima davkovanie. budem ho uzivat ako liek kazdy den - ale kolko salok? a ake dlhe obdobie bez prestavky? dakujem

Čajovňa dobrých ľudí

Alenka Ondejčíková, 23.6.2010 20:42:24

Všetko, čo vypijete a zjete ovplyvňuje kvalitu materského mlieka. Čaj benifuki by odporúčame piť jemný, polovičné množstvo čajoviny (teda asi 2 g na 4 Dl horúcej vody), prípadne nechajte manželovi vypiť prvý nálev, ten obsahuje ľahko rozpustný teín a vy vypite druhý nálev, ktorý obsahuje veľa liečivých látok, no minimum teínu. Na zdravie!

matka

Monika, 18.6.2010 09:33:07

Chcem sa spytat, ci caj neovplyvnuje kvalitu dojciaceho mlieka ked matka plne koji. Dakujem.

Nový komentár

* (Povinné)

Ďalšie obľúbené produkty:

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

Prihlásenie