Kvety chryzantém - CISÁRSKE

Kvety chryzantém - CISÁRSKE

Chrysanthemum sp., kvet

Varianty produktov

  • € 24,50 s DPH

  • € 49 s DPH

  • € 104,13 s DPH

€ 24,50 s DPH

Kvety chryzantém - CISÁRSKE

Bylinný čaj - Chrysanthemum sp., kvet.
Uvedená cena je za 50 g sypanej čajoviny.

Krajina pôvodu: Čína
Dovozca: Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, sro.

Po hektickom pracovnom dni prichádza čas chryzantém...

Kvety chryzantém - CISÁRSKE

Kvety chryzantém - CISÁRSKE

Kvety chryzantém - CISÁRSKE

SYMBOL ARISTOKRACIE

Chryzantéma patrí k uctievaným čínskym rastlinám spolu so slivkou, orchideou, pivonkou a bambusom. Považovala sa za symbol aristokracie a mužnosti. Okrem toho, že krása chryzantém oslovila mnohých čínskych maliarov a básnikov, patrila k vychýreným bylinám čínskej kuchyne. Najmä v južnej Číne a menovite v slávnej kantonskej kuchyni sme sa i my s kvetmi chryzantém hojne stretali. Či už zdobili rôzne pochúťky, alebo nálev z usušených kvietkov chryzantém nám Číňania ponúkali každé ráno, aby nás nezmohli tropické horúčavy.

 Kvety chryzantém - CISÁRSKEKvety chryzantém - CISÁRSKE

LEGENDA
V Číne sa traduje legenda o liečivých účinkoch čaju z chryzantém. Raz sa vraj jeden dedinčan z provincie Che-nan zapotácal pri brodení potôčika, vytekajúceho z neďalekého prameňa, v ktorom plávali lupienky chryzantém a spadol do vody. Pretože ihneď pocítil liečivé vlastnosti vody na vlastnej koži, aj ostatní dedinčania začali chodiť k prameňu a piť z neho. Verili, že sa každý z nich tak dožije 130 rokov.

Kvety chryzantém - CISÁRSKE

DVA DRUHY CHRYZANTÉM
Chryzantémový čaj sa pripravuje z niekoľkých druhov chryzantém. Najznámejšie z nich sú Chrysanthemum morifolium Ramat., Chrysanthemum indicum L..

JŰ CHUA
V tradičnej čínskej medicíne sa pod týmto označením skrýva Chrysanthemum morifolium a niekedy aj Dendranthema grandiflorum. Oba druhy majú rovnaké liečivé vlastnosti, aké sme už vymenovali, dávajú nálev jemnej chuti a delikátnej vône. Číňania ich nazývajú familiárne aj "mum" a Čchu Chua.
Tradičná čínska medicína odporúča piť nálev z kvetov chryzantém 3x denne a kvietky lúhovať 4 minúty.

JIE TU CHUA
je pomenovanie pre divokú chryzantému Chrysanthemum indicum, ktorá má typické drobné kvietky, veľmi výraznú vôňu a nálev horkej chuti. Používa sa aj vnútorne na očistu od toxínov a bolesti hlavy, ale je výborná predovšetkým na vonkajšie použitie pri kožných problémoch, vyrážkach, akné a boľavých očiach.

chryzantema

Celý článok o chryzantémach publikovaný v magazíne
Bonsaj a čaj
nájdete TU

Nový komentár

* (Povinné)

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info