TEA KATEA

TEA KATEA

Unikátny zelený japonský vedecký čaj. Pomáha proti alergiám, sennej nádche, astme a nadmernej dráždivosti slizníc

€ 9,90 s DPH

Dostupnosť: Skladom

TEA KATEA

Sypaný japonský listový zelený čaj

uvedená cena je za 50 g balenie v tradičnom japonskom vrecku.

Dovozca do SR a distribútor: Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, sro., Nitra

TEA KATEA

TEA KATEA

Tea Katea patrí k vedeckým čajom. Podľa japonských vedcov  obsahuje mnohonásobne viac metylovaných katechínov (EGCG ) ako bežný zelený čaj.

Práve vysoký obsah týchto látok v čaji môže efektívne pôsobiť proti prejavom alergií, sennej nádche, katarom a zahlieňovaniu dýchacích ciest. 

TEA KATEA

Základom čaju je kvalitný kultivar čajových kríkov s vysokým obsahom katechínov v listoch. Tento kultivar je prirodzene vitálny a mimoriadne odolný proti vplyvom vonkajšieho prostredia. Následne spracovanie nazberaných lístkov je pre tento čaj špecifické. Lístky čaju sa zberajú skoro na jar no spracovávajú sa o niekoľko mesiacov neskôr. Tento proces zrenia zvyšuje obsah metylovaných katechínov v čaji.

Metylované katechíny obsiahnuté v čaji boli študované vzhľadom na ich antialergickú povahu. Vďaka nim a ďalším látkom čaj môže celoročne pomáhať v boji proti alergiám a potláčať aj ich zvýšený sezónny výskyt. Metylované katechíny sú ľahko vstrebateľné tenkým červom a dlhšie zostávajú v krvi ako bežné katechíny. To môže pomôcť ľuďom vyrovnať sa s alergickými prejavmi.

Japonskí vedci i výskumníci z mnohých ďalších krajín venujú štúdiu účinkov tohto čaju zvýšenú pozornosť a ľudia ich výskum dopĺňajú vlastnými skúsenosťami. Mnohí z nich si už jarné obdobie alebo cesty do prírody bez tohto čaju nevedia ani predstaviť.

Čaj Kateai je veľmi príjemným japonským čajom. Má drobný list, príjemnú vôňu a žltozelený nálev.

TEA KATEA

KEDY VÁM MÔŽE ČAJ TEA KATEA POMÔCŤ:

· odporúča sa pre výrazné antialergické vlastnosti
· môže pomôcť pri senných nádchach
· pri podráždeniach, upchatom nose i pri svrbení očí
· celoročne i sezónne pri výskyte alergií
· pri zyšovaní obranyschopnosti organizmu
· pri zelpšovaní telesného metabolizmu

PRÍPRAVA ČAJU TEA KATEA:

Jednonálevová príprava:

5 g čaju zalejeme 70-90°C teplou vodou, ktorá prešla varom
a lúhujeme 4-5 minút. Pijeme čerstvý a teplý.

Viacnálevová príprava:

Čaj je viacnálevový čaj a odporúčame ho pripravovať niekoľkostupňovým zalievaním. Takouto metódou sa z čajových lístkov dokáže uvoľniť najviac esenciálnych látok.

5 g - 8 g čajoviny zalejeme v malej kanvičke vodou horúcou 70 - 90°C.

Lúhujeme cca 1 minútu a málev zlejeme do premiešavacej kanvičky alebo priamo do misiek, z ktorých nálev pijeme.

Počas popíjana čaju čajové lístky zaleje znovu na 1 minútu. Čajový nálev zlejeme a vypijeme.

Takto čajovinu opakovane zalievame niekoľkokrát za sebou. Týmto spôsobom sa čajové lístky dostatočne vylúhujú a cez bunkové steny suchých lístkov sa do nálevu dostane oveľa viac látok ako pri jedinom zaliatí.

Dôležitá poznámka:
Čaje zalievame počas jedného posedenia, kým sú v kanvičke teplé.

Povychladnutí čaj nikdy nepijeme a studené čajové lístočky nezalievame! Vychladnutý čaj už neprospieva zdraviu! Platia aj ďalšie rady, ktoré popisujeme pri prípravy čaju pre deti.

Čaj pijeme v kúrach, teda 3 týždne každý deň, 1-2x do  dňa. 

TEA KATEA

ČAJ TEA KATEA PRE DETI:

Keďže dostávame veľa otázok na to, či môžu deti piť tento čaj a ako ho pripraviť, tu je odpoveď. 

Čaj Katea je vo svojej podstate zeleným čajom zo špeciálneho kultivaru čajovníka. Zelený čaj deti môžu piť v menšom množstve ako dospelí, v nízkej koncentrácii a vtedy, keď sa potrebujú preliečiť. Pre deti odporúčame druhý, tretí a ďalšie nálevy čaju, pretože len prvý nálev obsahuje teín, ktorý je ľahko rozpustný a uvoľní sa hneď pri prvom zaliatí lístkov čaju horúcou vodou.

Čaj Katea odporúčame piť v kúrach, to znamená každy deň počas 2-3 týždňov 1krát denne.

Čaj pre dieťa si pripravíme takto: 

 1. Prvý nálev:
  1-2 g čaju (menej ako 1/2 čajovej lyžičky zalejeme 1,5 Dl vody, ktorá prešla varom a potom sa schladila na cca 75oC. Lúhujeme 1-1,5 minúty. Tento nálev vypje dospelý, pretože obsahuje teín, aktívnu látku, ktorá nie je veľmi vhodná pre malé deti.
 2. Druhý nálev:
  Mokré čajové lístky zalejeme ešte raz rovnakým množstvom vody ako predtým a lúhujeme 1,5-2 minúty. Potom nálev zlejeme do šáločky a ponúkneme vypiť dieťaťu. 
 3. Tretí nálev:
  Postup opakujeme, teda mokré čajové lístočky v čajníčku opäť zalejeme, necháme lúhovať 1,5-2 minúty , nálev zlejeme a opäť môžeme ponúknuť dieťaťu.
 4. UPOZORNENIE: Čaj sa takto viackrát zalieva počas jedného posedenia. Nie, že prvý nálev si urobíme ráno a druhý na obed! Čajové lístky musia zostať v kanvičke teplé! Aj nálev sa pije teplý (nie zase zohriaty). To je podmienka liečivosti čaju. Čaj sa pije vždy teplý a čerstvý. Ak vám lístky čaju už vychladli, alebo dieťa čaj nevypilo a on celkom vychladol, už mu ho nedávajte a urobte si nový čerstvý čaj!
 5. Čaj Katea je mimoriadne účinný, ale účinok bylín je vždy veľmi individuálny. Ak Má vaše dieťa alergie alebo astmu, odporúčame pohľadať, čoho v živote sa bojí, čo mu vadí natoľko, že sa s tým nevie vyrovnať. Tieto choroby majú svoju podstatu v psychike. Čaj Kate-benifuki pri ich liečbe môže veľmi pomôcť. 
 6. A najmä: Odporúčame, aby ste si z pitia čaju urobili malý príjemný rodinný rituál a zapojili aj dieťa do prípravy a podávania čaju. Nebojte sa, že niečo vyleje alebo rozbije. Čaj nepite v chvate a nenúťte dieťa rýchlo ho vypiť a hneď niekam utekať. Užite a vychutnajte si čaj! Ponúknite ho dieťaťu takým spôsobom, aby pitie čaju bolo pre dieťa odmenou a aby sa na to tešilo. Pitie čaju okrem liečivých látok dáva dobrý pocit zo spoločného posedenia s rodičmi. To dáva dieťaťu istotu. A existenčnú - rodinnú istotu dieťa s alergiou najviac potrebuje.
 7. Čaj pre dieťa môžete pripravovať takýmto spôsobom 1 x denne.

Pri vážnejších ochoreniach alebo pochybnostiach odporúčame konzultovať podávanie čaju s ošetrujúcim lekárom.

RNDr. Alena Ondejčíková
Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, Nitra
 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Ďalšie obľúbené produkty:

 • TEA 001

  Vedecký čaj - TOP ŠPECIALITA Čajovne dobrých ľudí. Receptúra...

  € 14,90 s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • GABA KATSURA

  Japonská GABA, GABARON, zelený čaj.

  € 9,90 s DPH

  Dostupnosť: Skladom

AKTUALITY A AKCIE NA FACEBOOKU:

facebook-logo-bonsai

facebook-logo-caj

Prihlásenie