Vtáčia kanvička 265

Vtáčia kanvička 265

Objem: 270 ml. Tradičný tvar japonskej čajovej kanvičky umožňuje pohodlnú prípravu typických japonských sypaných čajov. Kanvička sa drží v jednej ruke.

€ 65 s DPH

Dostupnosť: Skladom

Vtáčia kanvička 265

Objem: 270 ml
Materiál: keramika
Krajina pôvoda: Japonsko
Importér a distribútor: Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, sro.

Vtáčia kanvička Vtáčia kanvička Vtáčia kanvička Vtáčia kanvička

Takáto japonská čajová kanvička nám pripomínala malého vtáčika v dlani. Aj hriala nás rovnako. Slúži na prípravu kvalitných listových alebo lámaných japonských čajov...

Vtáčia kanvička Kyusu slúži na prípravu kvalitných listových alebo lámaných japoských čajov (Senča, Banča, Konača...). Je veľmi praktická, vhodná na prípravu viacnálevových čajov aj pre niekoľko hostí, hoci nie je veľmi veľká. V Japonsku v takejto kanvičke pokojne pripravovali čaj pre viac ako desať ľudí.

AKO PRIPRAVIŤ DOBRÝ ČAJ:

1. Vodu krátko prevaríme, nalejeme do prázdnej "vtáčej" kanvičky, prepláchneme ju, chvíľku zahrejeme a vodu vylejeme.

2. Do predhriatej kanvičky nasypeme štipku japonského listového čaju, zalejeme vodou, ktorej teplota zatiaľ klesla na cca 70oC, jemne zakrúžime kanvičkou a necháme lúhovať 1 - 2 minúty.

3. Prvý nálev si rozlejeme do pripravených misiek, z ktorých budeme čaj popíjať a ešte teplé lístky čaju v kanvičke hneď znovu zalejeme pripravenou vodou.

4. Druhý nálev necháme lúhovať asi o 1-2 minútky dlhšie a postup opakujeme.

5. Z kvalitného japonského čaju si môžeme pripraviť 5 - 6 nálevov, ba aj viac. Lúhovanie pri každom náleve o chvíľku predĺžime.

6. Nebojte sa experimentovať. Každý nálev japonského čaju má svoj špecifický rozsah chutí a vôní. Traduje sa, že druhý nálev je najlepší.

Nový komentár

* (Povinné)

Ďalšie obľúbené produkty:

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

  • Vtáčia kanvička 265

    Objem: 270 ml. Tradičný tvar japonskej čajovej kanvičky umožňuje...

    € 65 s DPH

    Dostupnosť: Skladom

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info