Čajová kanvička FORMOSA - HUALIEN- červená - 400 ml

Čajová kanvička FORMOSA - HUALIEN- červená - 400 ml

Čajová keramika FORMOSA sa už dlhé roky vyrába špeciálne na objednávku čajového centra Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí. Zaručujeme jej kvalitu a preto je každý kus označený logom Čajovne dobrých ľudí.

€ 29,50 s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Yingge 鶯歌 , Taiwan

Čajová kanvička FORMOSA - HUALIEN- červená - 400 ml

Farba: Čevenohnedá  
Objem: 400 ml
Pôvod : Taiwan

Importér a distribútor: BONSAI SLOVAKIA - ČAJOVŇA DOBRÝCH ĽUDÍ sro. Nitra

Čajová keramika FORMOSA sa už dlhé roky vyrába špeciálne na objednávku čajového centra Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí. Zaručujeme jej kvalitu a preto je každý kus označený logom Čajovne dobrých ľudí. Čajové kanvičky i misky vyrába renomovaný umelecký keramik v meste Yingge (鶯歌), ktoré je preslávené kvalitnou čajovou keramikou. Taiwanská čajová keramika sa používa na prípravu čajov viacnálevovým spôsobom, pri ktorom sa čajové lístky opakovane zalievajú v čajovej kanvičke.

FORMOSA je starý názov ostrova Taiwan. Nazvali ho tak portugalskí moreplavci. ILHA FORMOSA. Nádherný ostrov.

Keramická čajová konvička, hladká 05 - TaiwanKeramická čajová konvička, hladká 05 - TaiwanKeramická čajová konvička, hladká 05 - Taiwan

Čajová kanvička FORMOSA - HUALIEN- červená - 400 ml

 

ŠTRUKTÚRA ČREPU ČAJOVEJ KERAMIKY Z TAIWANU

Štruktúra črepu kanvičiek je typicky porézna. Kanvičky sú napriek tomu veľmi tvrdé a nasiakavosť je minimálna. Porézny črep a absencia akejkoľvek glazúry spôsobujú známy jav, že čaj sa pri častom používaní pomaly vstrebáva do stien kanvičky, zostáva tam a po čase môže spätne ovplyvňovať chuť nálevu. Preto je lepšie používať kanvičku len na podobné typy čaju a nestriedať v nej napríklad jemné zelené jarné čaje s tmavými puermi. Porézny črep tiež zmierňuje kolísanie teploty pri príprave jednotlivých nálevov a čajník zostáva dlho a rovnomerne teplý.

Vonkajší ani vnútorný povrch čajovej kanvičky sa neglazuje, no niekedy sa môže vonkajšia strana upraviť voskovaním alebo nanesením hlinky kontrastnej farby. Najlepšie však je, ak črep zostane prirodzený, pretože čajník vekom zreje do krásy a pri používaní sa postupne zvyšuje lesk jeho povrchu.

AKO OŠETROVAŤ ČAJOVÚ NEGLAZOVANÚ KERAMIKU:

  • Nový čajník odporúčame pred prvým použitím dobre prepláchnuť horúcou vodou a dôkladne zvnútra poumývať.
  • Keramika nie je glazovaná a črep je mierne porézny, čo je typické pre tento druh keramiky. Preto pri čistení a ani pri ďalšej údržbe, nepoužívame saponáty a ani žiadnu chémiu, ktorá by mohla vsiaknuť do stien keramiky. Nedala by sa už dôkladne odstrániť.
  • Čistý nový čajník odporúčame zasvätiť - ppripravíme si do neho veľmi silný nálev čaju toho typu, na aký bude prednostne určený (napríklad zelený čaj - oolong alebo puer...)
  • Necháme silný výluh v kanvičke chvíľu postáť, aby čaj jemne vstúpil do stien.
  • Tento postup môžeme ešte raz zopakovať a čajník bude pripravený na používanie.
  • Čajník vždy po ďalšom použití umyjeme v čistej vode a necháme dobre vysušiť. Nezatvárame ho vrchnáčikom, kým nie je z vnútra úplne suchý, aby vo vlhku nezatuchol.

CHARAKTER ČAJNÍKOV:

Tradičné neglazované čajníky majú mierne poréznu štruktúru črepu, preto je vhodné vybrať si typ čaju, aký budeme v čajníku majoritne pripravovať. Napríklad je dobre, nestriedať tmavé puery s jemnými zelenými čajmi.

Na každý typ čaju milovníci čaju používajú iný čajník. Odporúčame rozlišovať čajníky aspoň na tmavé a svetlé druhy čajov.

Čajovú keramiku z Taiwanu máme veľmi radi, je našou veľkou láskou. Čajníky sa výboerne používajú, sú kvalitné a majú dušu. Dokážu poskytnúť človeku veľa radosti a pozitívnych zážitkov. Keramika nestáre, ale so svojim majiteľom zreje k dokonalosti ...

Nový komentár

* (Povinné)

Ďalšie obľúbené produkty:

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info