LIATINOVÝ OHRIEVAČ - PIECKA

LIATINOVÝ OHRIEVAČ - PIECKA

Ohrievač pod liatinovú kanvicu. Priemer 14,5 cm

€ 19,90 s DPH

€ 29,90 s DPH Zľava 33.4%

Dostupnosť: Skladom

LIATINOVÝ OHRIEVAČ - PIECKA

Výska:  7 cm
Priemer:  14,5 cm
Krajina pôvodu: Japonsko
Importér a distribútor: BONSAI SLOVAKIA - ČAJOVŇA DOBRÝCH ĽUDÍ sro. NitraLiatinový ohrievač

Liatinový ohrievač

Liatinový ohrievač

Liatinový ohrievač

Používajú sa dva druhy liatinových kanvíc:

KANVICE S VNÚTORNÝM EMAILOM

 • Kanvice s vnútorným emailom sa používajú ako čajníky na lúhovanie čaju. Vvďaka ochrannej vrstve emailu čaj neprichádza do styku so železom a môžeme ho v kanviciach lúhovať.
 • Kvôli ľahšej údržbe a ochrane vnútorných stien pred hrdzavením, býva tento typ kanvíc obľúbeným aj na varenie vody alebo udržiavanie horúcej vody pri čajových rituáloch a viacnálevovej príprave čajov.

KANVICE BEZ VNÚTORNÝHO EMAILU

 • Klasické tetsubiny, železné kanvice bez vnútorného emailu sa používajú na vodu pri čajových rituáloch a viacnálevovej príprave čajov.
 • Podľa Japoncov kvalitné železné kanvice zlepšovali kvalitu vody na čaj, dávali mu lepšiu chuť a uvoľňovali do vody atómy železa potrebného pre dobrú krv a prenos kyslíka v tkanivách.

Čierny pigment, ktorým sa tradične farbia tetsubiny a čajníky, sai v starom Japonsku používal na začierňovanie zubov u vydatých žien.

Starostlivosť o železnú liatinu:

Liatinové kanvice a misky sú zo železa, preto mierne hrdzavenie je prirodzenou vlastnosťou kanvíc a nie je dôvodom na reklamáciu. Vyhnete sa mu správnou údržbou.

 • Kanvice, misky, ohrievače z liatiny po použití vyčistite vodou a mäkkou handričkou. Nepoužívajte agresívne a kyslé saponáty a čistiace prostriedky.
 • Čistú liatinu je je potrebné dôsledne vysušiť.
 • Odporúča sa zahriať prázdnu kanvičku a misky, aby sa dokonale vysušili, a aby sa aj z vnútra odparila všetka vlhkosť.
 • Vlhké kanvice nikdy neuzatvárame a ani nenechávame v nich zbytky vody.
 • Ak by ste zbadali prvé stopy hrdze, odstráňte ich mäkkou zubnou kefkou. Prvá hrdza sa môže zjaviť predovšetkým pri hrdle kanvice, preto dajte pozor na prípadnú zbytkovú vlhkosť pod viečkom.
 • Na prvé stopy hrdze vo vnútri železných kanvíc bez emailu, výrobcovia odporúčajú použiť hrsť čajových lístkov. Čajové lístky vložte ich do kanvice a vyvarte ich do tmava. Triesloviny z čaju spomaľujú procesy oxidácie, hrdzavenia železa.

Dobre udržiavané, suché a čisté kanvice zo železnej liatiny slúžia v Japonsku celým generáciám a dedia sa ako rodinné poklady či spomienka na predkov.

Nový komentár

* (Povinné)

Ďalšie obľúbené produkty:

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

 • LIATINOVÝ OHRIEVAČ - PIECKA

  Ohrievač pod liatinovú kanvicu. Priemer 14,5 cm

  € 19,90 s DPH

  € 29,90 s DPH Zľava 33.4%

  Dostupnosť: Skladom

Prihlásenie