OČI-OČI-ČA - Tisíc očí na dne mora

OČI-OČI-ČA - Tisíc očí na dne mora

VÝBORNÝ TAIWANSKÝ ČAJ ZO SEMIEN VYSOKOHORSKEJ BAZALKY POMÁHA PRI DETOXIKÁCII

Varianty produktov

 • € 4,95 s DPH

 • € 9,90 s DPH

 • € 21,04 s DPH

 • € 42,08 s DPH

 • € 79,20 s DPH

€ 4,95 s DPH

OČI-OČI-ČA  ...tisíc očí na dne mora

semená bazalky z horstva Alishan, Taiwan

Bazalka Ocimum basilicum patrí k zaujímavým liečivým rastlinám sveta. Basileus v gréčtine = kráľ.

Oči-oči-ča... Tisíc očí na dne mora RARITA

Oči-oči-ča... Tisíc očí na dne mora RARITAOči-oči-ča... Tisíc očí na dne mora RARITAOči-oči-ča... Tisíc očí na dne mora RARITAOči-oči-ča... Tisíc očí na dne mora RARITA

 Semená bazalky sa vyznačujú tým, že po namočení do vody veľmi rýchlo zrôsolovitejú a vďaka tomu sa stali základom zaujímavých nápojov, ktoré sú populárne v ázijskej kuchyni. Na indickom dvore Mughalských panovníkov sa podávala falooda (faluda), pôvodne perzský nápoj zo semien bazalky pripravený s príjemnou ružovou vodou.

Vďaka výnimočným vlastnostiam bazalkových semien ich využíva aj indická ájurvéda. Bazalka sa popisuje ako antioxidant, môže zabrániť vzniku a šíreniu nádorových ochorení a vírusových i mikrobiálnych chorôb. pomáha pri posilnení imunitého systému a liečení astmy a alergií. Bazalka nie je vhodná pre tehotné ženy.

Nápoj zo semien bazalky sa používa aj ako detoikačný a očistný  čaj. Rôsolovité semená v tráviacom trakte pomáhajú organizmus zbaviť nežiaducich a toxických látok.

Oči-oči-ča... Tisíc očí na dne mora RARITA

Príprava:

Pripravíme si príjemný čaj, odporúčame napríklad Poklad Perzie so zázvorom.

Do horúceho čaju nasypeme lyžičku semien bazalky a necháme zrôsolovatieť (trvá to cca 5 minút).

Nápoj môžeme jemne osladiť medom. Podávame horúci, alebo ľadovo vychladený.

Vtedy je lepšie semienka bazalky zaliať horúcou vodou, nechať zrôsolovatieť a pridávať až do hotového studeného čaju, prípadne do mliečnych a zmrzlinových drinkov.

Oči-oči-ča... Tisíc očí na dne mora RARITA

pre deti

Alenka Ondejčíková, 12.4.2012 19:35:55

U detí by nemal byť veľký problém. Bazalka nie je vhodná pre tehotné ženy, ani tá naša, pre deti zasa nie je vhodná mäta... Ale tento čaj nemá laxatívne vlastnosti. Čistí, ale nepreháňa. Stolica by sa mohla upraviť tým, že obsahuje pevné látky a vlákninu z rôsolovitých semien. Práve ten rôsol vťahuje do seba toxické látky z tráviaceho traktu, viaže ich a vylučuje von z tela. Tým detoxikuje. Môžno skúste u dieťaťa zvýšiť obsah živej potravy. Napríklad jogurtov, ale živých, domácich a teplých, nie z chladničky.

pre deti

kvetka, 12.4.2012 18:33:10

Docitala som sa, ze nie su vhodne pre tehotne zeny. A pre male deti? Mam 16 mes. dceru a ma problemy s kakanim,chodi 1x za 4-5 dni aj to s problemami. Myslim, ci by ju to trosku neprehnalo.

oci oci

Alena Ondejčíková, 30.3.2011 09:11:18

Na objeme vody nezáleží (2-3 Dl), rôsolovité semienka sadnú na dno. Ak ich pridávate rovno do čaju, môžete ich s ním rovno vypiť, ak ste ich zaliali horúcou vodou, treba ich po zrôsolovení nabrať lyžičkou a vložiť do čaju. Toto sa robí preto, že v chladnejšej vode (70-75 oC), aká sa používa na zalievanie zelených alebo niektorých ovocných čajov, semienka slabšie tvoria rôsolový obal. V horúcej - vriacej vode je to oveľa rýchlejšie a silnejšie. Preto sa môžu pripraviť najprv vo vode a potom pridať do čaju. My to v Čajovni dobrých ľudí robíme presne takto.

oci oci

janka, 30.3.2011 08:56:46

kolko vody na cajovu lyzicku treba

Re: bazalka

Alena Ondejčíková, 7.2.2011 19:16:47

Sú to proste semienka a tak ako aj u ostatných semien platí, že nemajú nikdy 100% klíčivosť. Teda niektoré semienka predčasne uschnú. U nich potom už nefungujú bunkové steny a membrány, neprijímajú studenú ani horúcu vodu do vnútra a nevytvoria rôsolovitý obal. Nebojte sa, pokojne môžete celý nápoj vypiť, suché semienka pôsobia tráviacom trakte ako vláknina.

bazalka

Adam, 6.2.2011 23:06:53

zaujíma ma, prečo sa niektoré semienka v horúcom čaji nezrôsolovatejú!?? PS: Marta, sú fakt chutné :-)

Re: oci - oci

Alenka Ondejčíková, 12.11.2010 14:05:20

Semienka odporúčame zjesť, pôsobia detoxikačne a očistne. Navyše sú veľmi príjemné.

oci - oci

marta, 11.11.2010 11:22:45

zaujima ma, ci semienka z caju jeme, alebo ostavaju na dne. dakujem

Nový komentár

* (Povinné)

Ďalšie obľúbené produkty:

AKTUALITY A AKCIE NA FACEBOOKU:

facebook-logo-bonsai

facebook-logo-caj

Prihlásenie