Corciolli - Unio celestia

Corciolli - Unio celestia

€ 14,50 s DPH

Dostupnosť: Skladom

Corciolli - Unio celestia

Hudobné CD vydalo Oreade Music, Holandsko

Geniálny Corciolli Vás ponorí do posvätnej hudby tejto nádhernej nahrávky. Jeho citlivé a plynúce piano je silne emocionálne. V nahrávkach má svoje miesto svetská hudba, etnická world music i chorály. Etno- bubny držia rytmus v pozadí interpretácie textov, ktoré pôvodne v latinčine napísala slávna bylinkárka Hildegard von Bingen.

Album Track Listing:

1. Alarum
2. Spiritus
3. Trinum Perfectum
4. Rubor
5. Angelus
6. Oratio
7. Sanctus
8. Gloriosa
9. Toledo
10. Ilusia

Corciolli sa narodil v meste Sao Paulo v Brazílii. O hudbu sa zaujímal od detstva. Od 15 rokov začal hrať na klavíri a neskôr sa venoval klasickej a populárnej hudbe, harmónii a improvizácii. Corciolli sa zapájal do rôznych projektov viacerých kapiel a hral i jazzovú hudbu, juhoamerické hudobné štýly, napríklad bossa nova. Po štúdiu architektúry sa rozhodol venovať sa predovšetkým hudbe.

V roku 1993 sa v Brazílii založila nahrávacia spoločnosť Azul Music. Jeho prvá nahrávka Unio Mystica pre holandské vydavateľstvo Oreade music je veľmi špecifickým projektom, pri ktorom využil novú techniku záznamu i hudobnú koncepciu. Zúčastnila sa jej i sopranistka Adriana Mezzadri spolu s gregoriánskymi a arabskými spevmi. Tento album dostal dokonca požehnanie pápeža Jána Pavla II. v roku 1997.

Jeho druhý titul Unio Celestia vznikol vďaka spolupráci so slávnymi tenormi a sopránistkou Tania Maya. Texty sú spievané v latinčine a boli získané z pôvodných stredovekých spisov.

Nový komentár

* (Povinné)

NAVŠTÍVENÉ PRODUKTY:

Prihlásenie