Venušine vlasy

Sagenit - Krištáľ s rutilom

Krištáľ s rutilom

 

Venušine vlasy - Sagenit - Krištáľ s rutilom

 

Rutil (TiO2 - Titanium dioxid) kryštalizuje do tvaru nádherných dlhých ihličiek,  dlhostĺpcovitých, prizmatických alebo ihličkovitých kryštálov. Ak je obsiahnutý v čírom horskom krištáli, vytvára kontrast a jedinečné scénické zhluky a utvary.

 

Austrálski Aborigéni a prérijní Indiáni v Severnej Amerike používali krištáľ ako talizman a na veštenie. Navajovia verili, že krištáľ ako prvý spôsobil, že Slnko začalo svietiť na Zem. Šamani považovali krištáľ za „kameň svetla“ a používali ho ako jasnovidecký nástroj na hranici medzi viditeľným a neviditeľným.

 

Sagenit, krištáľ s rutilom má zvláštne vlastnosti. Zachytáva negatívne energie, očisťuje sny a dáva im hĺbku a čistotu. Pomáha pohybu energie v tele, jej plynulému toku, zabraňuje tvorbe blokád a chladných miest, ktoré bývajú zárodkami rôznych chorôb. Posilňuje a vyrovnáva čakry.

 

Sagenit sa nazýva Venušine vlasy, pretože sa mu pripisuje spojenie s Venušou. Posilňuje milostný život a partnerské vzťahy. Omladzuje a skrásňuje. Je jemne žensky šteklivý a nositeľov robí príťažlivými pre druhé pohlaviePodporuje plodnosť, posilňuje imunitu a hormonálny systém.

AKTUALITY A AKCIE NA FACEBOOKU:

facebook-logo-bonsai

facebook-logo-caj

Prihlásenie