Dymový krištáľ

Krásne a energeticky silné kryštály z Brazílie

Pohľad do juhoamerických baní na ťažbu drahých kameňov

Pohľad do juhoamerických baní na ťažbu drahých kameňov

Dymový krištáľ - záhneda

Dymový krištáľ - záhneda je drahokamová odroda kremeňa; má tmavohnedú farbu. Patrí medzi jasnokryštalické odrody. Jej farba môže byť dymovo zakalená, svetlohnedá až tmavohnedá. Kryštály záhnedy majú dokonalý kryštalografický vývoj, ale často sú prerastené drobnými šupinkami chloritu, kryštálikmi aduláru. Na svetle a v teple pomaly bledne.


Kryštály, ktoré Vám ponúkame, sme priviezli z Brazílie z oblasti Minas Gerais – Veľké bane, ktoré sa nachádzajú severne od Rio de Janeira.


V mineraloterapii sa dymový krištáľ (záhneda) používa pri odstraňovaní depresií, pochmúrnych myšlienok o rozľahlých blokád v tele. Zmierňuje nervozitu, zvyšuje schopnosť koncentrácie a pomáha dosiahnuť harmóniu. Zmierňuje bolesti, pomáha pri liečbe infekčných a nádorových ochorení. Záhneda posilňuje a čistí krv a krvný obeh.


Je to účinný minerál pri chorobách z ožiarenia i pri intoxikácii, onkologických ochoreniach, pri chemoterapii. Pomáha organizmus detoxikovať.


Dymový krištáľ je kameňom harmónie a vnáša svetelnú a vyššiu duchovnú energiu do života. Je výborný proti depresiám a ďalším negatívnym emóciám. Zaháňa strach, nočné mory a dodáva silu pri rozhodovaní. Pomáha dosiahnuť harmóniu, opustiť všetko, čo nás zaťažuje.


Dymový krištáľ je výborný ochranný, očistný a meditačný kameň.

AKTUALITY A AKCIE NA FACEBOOKU:

facebook-logo-bonsai

facebook-logo-caj

Prihlásenie