Ametrín

Krásne a energeticky silné kryštály z Brazílie

AMETRÍN

Ametrín

Ametrín (ametrine, trystine, bolivianite) pochádza z ložísk nachádzajúcich sa neďaleko hraníc Brazílie a Bolívie. Spája v sebe silu dvoch mimoriadnych kameňov – duchovného ametystu a žiarivého citrínu. Do Európy bol po prvý raz privezený španielskymi dobyvateľmi z bolívijských baní Anahi ako vzácny dar pre španielsku kráľovnú.

Ametrín je nádherný hlboko duchovný kameň, ktorý vie očariť každú vnímavú dušu. Vyvoláva dojem, akoby v jeho vnútri existoval iný svet obývaný éterickými bytosťami. Mnohí ľudia v kryštáloch ametrínu cítia prítomnosť anjelov.

Ametrín upokojuje, pomáha sústrediť sa na meditáciu i na štúdium. Účinok ametrínu je silný a rýchly. Uvoľňuje myseľ od napätia, nervozity a stresu. Svojou nedzemskou čistotou podnecuje v človeku chuť tvoriť a prebúdza kreativitu. Posilňuje osobnosť a pomáha rozhodovať správne o smerovaní života. Chráni človeka pred psychickými útokmi a priamym vplyvom negatívnych energií. Je účinný a potrebný najmä pri dlhodobých chorobách, pomáha odstrániť z tela negatívnu energiu a uvoľňuje bloky na všetkých úrovniach. Čistí krv, posilňuje imunitu a telo účinne regeneruje. Odstraňuje pocit chronickej únavy a tlmí bolesti hlavy. Zvyšuje jasnovidnosť.

Premostenie dôležitých čakier

Ak ametrín priložíte na druhú čakru – podbrušie, utišuje strach a nervozitu. Priložený na čelo – na 6. čakru – zvyšuje jasnovidnosť a v prípade problémov utišure bolesť hlavy. Odporúča sa priložiť dva ametríny naraz na obe čakry – druhú i šiestu. Prepojí sa tak  tok energie medzi duchovným a fyzickým telom a celková energetika človeka sa zosilní a vyrovná. 

AMETRÍN

AKTUALITY A AKCIE NA FACEBOOKU:

facebook-logo-bonsai

facebook-logo-caj

Prihlásenie