Budhistické náramky

palo santo

Budhistické náramky dodávajú človeku pozitívnu energiu a chránia ho pred negatívnymi vplyvmi. Ich nosenie je veľmi príjemné zvlášť vtedy, ak sú zhotovené zo vzácneho voňavého dreva nazývaného po latinsky Lignum vitae - Drevo života.  Jeho prirodzená vôňa nevyprchá ani po rokoch...

Náramky z dreva

4 Položky

DREVENE NARAMKY

Zobraziť:

Náramky z polodrahokamov

10 položiek

Zobraziť:

palo santo

Drevo života sa používa v mnohých kultúrach sveta. Je napríklad národným symbolom Jamajky. V Južnej Amerike a španielsky hovoriacich krajinách ho volajú Palo Santo - Sväté drevo. Pre svoju húževnatosť a tvrdosť je známe aj ako železné drevo, guayacan alebo guaiacum. Patrí k najtvrdším drevám vôbec. Drevo života pochádza z príbuzných stromov Bulnesia arborea , Bulnesia sarmientoi alebo Guaiacum. drevo so zeleným odtieňom je známe ako zelené srdce a pochádza zo stromu Chlorocardium rodiei.

Z týchto driev sa zhotovujú budhistické náramky, modlitebné predmety, poličky na vzácne čajníky, sudy na víno, ale v Južnej Amerike aj kalabasy na pitie maté. Vďaka svojej tvrdosti sa drevo dobre znáša s vodou, dá sa z neho piť a aj sa dobre umýva. Navyše má i liečivé vlastnosti a pripravuje sa z neho i čaj. Traduje sa, že i mág Merlin mal paličku z tohto dreva.

Jeho prirodzená vôňa nevyprchá ani po rokoch...

palo santo

vrecko budhistické

AKTUALITY A AKCIE NA FACEBOOKU:

facebook-logo-bonsai

facebook-logo-caj

Prihlásenie