E-mailové noviny č.2

E-mailové noviny - Čajovňa dobrých ľudí, Bonsai centrum Nitra - Február 2011

E-mailové noviny - Čajovňa dobrých ľudí, Bonsai centrum Nitra - Február 2011E-mailové noviny - Čajovňa dobrých ľudí, Bonsai centrum Nitra - Február 2011
 

E-mailové noviny - Čajovňa dobrých ľudí, Bonsai centrum Nitra - Február 2011Inšpirácie v na začiatok jari:

 

Odporúčame Čaj GABA Katsura (Japonsko) , GABA Imperial, GABA Oolong a Čierna GABA (Taiwan) s výraznými liečivými vlastnosťami.

Kamanobicha je v Európe nezvyklý, no o to lepší japonský zelený čaj. Odporúčame použiť ho pri jarných očistných kúrach.

Gyokuro Gyokusei, je špičkový japonský čaj, s vysokým obsahom chlorofylu, ktorého kríčky sa krátko pred zberom zatieňujú, aby listy stmavli a vytvorili viac zeleného chlorofylu.. Fascinujúci. Hviezda z Japonského čajového neba.

E-mailové noviny - Čajovňa dobrých ľudí, Bonsai centrum Nitra - Február 2011

Používate keramické a porcelánové japonské čajové misky?

Piť čaj z nich je veľmi príjemné. Majú jemný hladký povrch, otvorený tvar a tradičný japonský dizajn. Odporúčame.


Februárové aktivity:

Február bol pre Čajovňu dobrých ľudí veľmi zaujímavý.
Vyškolili a pokrstili sme krásnu novú Čoko-čajovňu vo Vrbovom, ktorá zjavne vykročila tou správnou nohou, pretože od začiatku sa jej veľmi dobre darí. O čaji sme rozprávali v Slovenskom rozhlase, ale aj žiakom ZŠ Pribinu v Nitre, v Žiline (Čajovňa Slnko a Mesiac), v Rožňave (Čajovňa večnej mladosti), v Banskej Bystrici (Štátna vedecká knižnica, Window of Shanghai). Ďakujeme organizátorom prednášok i poslucháčom, ktorí si našli chvíľku času a prišli si vypočuť naše čajové putovania do krajín, kde to vonia čajom.

Koncom februára sme ešte trochu zmenili zákulisie Čajovne dobrých ľudí - vytvorili sme malú výstavu fotografií v našom zákulisí, teda „Na druhom brehu“ a vyškolili sme ďalšiu novú čajovňu, ktorá sa otvára v Nových Zámkoch - Držíme palce!

Zažili sme i vzácnu návštevu Čajovne dobrých ľudí. Krátko pred operáciou k nám na čaj zavítal prezident Slovenskej republiky pán Ivan Gašparovič.

Zažili sme i vzácnu návštevu Čajovne dobrých ľudí.

Krátko pred operáciou k nám na čaj zavítal prezident Slovenskej republiky pán Ivan Gašparovič.

Bol veľmi milým a príjemným hosťom a ochutnal niekoľko zaujímavých druhov čajov i výborné čajové pralinky.

Naše články o čaji nájdete momentálne v časopisoch Vinotéka, farmaceutickom časopise Medium, a časopise Bonsai, ktorý vydáva Česká bonsajová asociácia.

 Relácia: Doma je doma TV LUXPripravujeme pre Vás v marci:

4. 3. 2011 17,30 - TV Lux
Relácia: Doma je doma
s Alenkou a Vladimírom Ondejčíkovými

 

Čaj o piatej v Čajovni dobrých ľudí

10. 3. 2011 17,00
RNDr. Mária a Svatava Blehové:
Liečivé telové a ušné sviečky

Telové sviečky vyťahujú z tela zápaly, opuchy, cysty, krvné zrazeniny aj kamienky. Ich plameň spaľuje v jemnohmotných telách citové zranenia, negatívne energie a pod.
V rukách laika sú vynikajúcou prvou pomocou a v rukách odborníka zázrakom. 

 Začiatkom marca pripravujeme: 4. 3. 2011  17,30 - TV Lux Relácia: Doma je doma  Čaj o piatej v Čajovni dobrých ľudí - 10. 3. 2011 17,00 RNDr. Mária Blehová a Svatava Blehová: Liečivé telové a ušné sviečky Telové sviečky sú jednoduchou, ale veľmi účinnou pomôckou. Vyťahujú z tela zápaly, opuchy, cysty, krvné zrazeniny aj kamienky. Ich plameň spaľuje v jemnohmotných telách citové zranenia, negatívne energie apod. V rukách laika sú vynikajúcou prvou pomocou a v rukách odborníka (terapeuta, maséra, kozmetičky ...) zázrakom.  12.-13. 3. Nitrianska bonsajová škola Téma borovice, smrekovce, borievky Bonsai centrum Nitra pripravilo pre Vás peknú kolekciu ihličnatých stromov, z ktorých si môžete vybrať a vytvarovať si bonsaj pod odborným vedením v spoločnosti zanietených bonsajistov. Súčasťou bonsajovej školy je i čajové občerstvenie. Fotografie z februárovej bonsajovej školy, ktorej témou boli Bytové bonsaje nájdete na stránke www.e-bonsai.eu, presnejšie práve TU. Pokročilých bonsajistov upozorňujeme na skvelú možnosť zúčastniť sa workshopu s anglickým bonsajovým majstrom Corinom Tomlinsonom počas výstavy Bonsai Slovakia v Nitre.  Nová zásielka z Číny: V prvej polovine marca 2011 nám príde veľká kolekcia čajovej keramiky, porcelánu, čajových morí, náradia a vôbec všetkého, čo k príprave a popíjaniu čínskeho čaju patrí. Veľmi pekný a zaujímavý tovar vo výborných cenách sme osobne vyberali pri našej poslednej ceste do Číny. Kolekcia toho najlepšieho z Číny bude naozaj veľká a kvôli nej budeme museť rozšíriť predajné priestory Čajovne dobrých ľudí. Pripravujeme pre Vás : 14. ročník medzinárodnej výstavy bonsajov, suiseki a čaju Bonsai Slovakia 2011. 14.-17. apríla 2011 – výstavisko Agrokomplex, pavilón C. Súčasťou výstavy bude i non-stop medzinárodná kultúrna šou. Účasť nám prisľúbili účinkujúci z Japonska, Venezuely, Kolumbie, Brazílie, Anglicka, Dánska, Slovinska, Litvy, Poľska, Maďarska, Čiech i zo Slovenska. Bližšie Vás budeme informovať v ďalších e-mailových novinách.

Nitrianska bonsajová školaNitrianska bonsajová škola  -  Marcový kurz

Bonsai centrum Nitra pripravilo pre Vás peknú kolekciu ihličnatých stromov, z ktorých si môžete vybrať a vytvarovať si bonsaj pod odborným vedením v spoločnosti zanietených bonsajistov. Súčasťou bonsajovej školy je i čajové občerstvenie.

Pripravujeme pre Vás : 14. ročník medzinárodnej výstavy bonsajov, suiseki a čaju Bonsai Slovakia 2011. 14.-17. apríla 2011 – výstavisko Agrokomplex, pavilón C

Bonsajový workshop - Extra

Corin Tomlinson (Anglicko) v Nitre:

Sobota: 16. apríl 2011 

Pokročilých bonsajistov upozorňujeme na skvelú možnosť zúčastniť sa workshopu
s renomovaným anglickým bonsajovým majstrom Corinom Tomlinsonom
počas medzinárodnej výstavy Bonsai Slovakia v Nitre. 

 

V prvej polovine marca 2011 nám príde veľká kolekcia čajovej keramiky, porcelánu, čajových morí, náradia a vôbec všetkého, čo k príprave a popíjaniu čínskeho čaju patrí. Nová zásielka z južnej Číny
pre Čajovňu dobrých ľudí:

V prvej polovine marca 2011 nám príde veľká kolekcia čajovej keramiky, porcelánu, čajových morí, náradia a vôbec všetkého, čo k príprave a popíjaniu čínskeho čaju patrí. Veľmi pekný a zaujímavý tovar vo výborných cenách sme osobne vyberali pri poslednej ceste do Číny.

Kolekcia toho najlepšieho z Číny bude naozaj veľká a kvôli nej budeme museť rozšíriť predajné priestory Čajovne dobrých ľudí.

 

Bonsai Slovakia 2011 Nitra

 

2% z daní, aby svet voňal čajom a kvitol bonsajmi


OBČIANSKE ZDRUŽENIA
BONSAI SLOVAKIA a ČAJ PRE DOBRÝCH ĽUDÍ

sa uchádzajú o Vašu podporu.


Venujte, prosím, 2% z Vašich daní na dobrú vec.
A možno bude náš život o trochu voňavejší ...

Vaše prostriedky budú použité na popularizáciu
čajovej kultúry,
bonsajového umenia
a zdravého životného štýlu.

Najmä na prednášky pre deti,
organizovanie výstav, stretnutí a ochutnávok čajov. 

Na to, aby náš svet bol o kúsok voňavejší,
zdravší, zelenší, veselší a tolerantnejší.

Ďakujeme.
Alenka a Vladimír Ondejčíkoví

 

E-mailové noviny vydáva Čajovňa dobrých ľudí a Bonsai centrum Nitra
www.e-tea.eu
    www.e-bonsai.eu    www.bonsai-slovakia.sk

 

AKTUALITY A AKCIE NA FACEBOOKU:

facebook-logo-bonsai

facebook-logo-caj

Prihlásenie